کد خبر: 4077804
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷

تهران میزبان اولین کنگره بین‌المللی «سلامت در اربعین»

اولین کنگره بین‌المللی سلامت در اربعین با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های بهداشت ایران و عراق طی پنجم شهریورماه در تهران برگزار می‌شود.

تهران میزبان اولین کنگره بین‌المللی «سلامت در اربعین»

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ سیدعلی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر و دبیر اولین کنگره بین‌المللی سلامت در اربعین، گفت: کنگره بین‌المللی سلامت در اربعین، با هدف بازبینی ضعف‌ها و نواقص بخش سلامت در راهپیمایی بزرگ اربعین در سال‌های قبل و ارائه راهکارهای لازم و برطرف‌شدن مشکلات گذشته برگزار خواهدشد.

وی افزود: این کنگره در راستای تقویت هماهنگی‌های بین‌بخشی و هم‌افزایی ارائه‌کنندگان خدمات در اربعین برای کاهش موانع خدمت‌رسانی به راهپیمایان حسینی در بخش سلامت برپا می‌شود.

مرعشی ادامه داد: شناسایی ظرفیت مورد نیاز خدمات سلامت در اربعین، بهداشت در میان زائران، تاکید بر نقش آموزش در کاهش بیماری و خطرات در حوادث، بررسی راهکارهای تقویت مشارکت‌های مردمی برای افزایش همکاری در بخش بهداشت و درمان و تقویت دیپلماسی سلامت بین دو کشور ایران و عراق، از دیگر اهداف برگزاری این کنگره بین‌المللی است.

دبیر کنگره بین‌المللی سلامت در اربعین، درباره عناوین مباحث مطرح در گفت‌وگوهای تخصصی این کنگره گفت: گرمازدگی، وبا و بیماری‌های واگیردار، بیماری‌های قلبی، عروقی و گوارشی، بیماری‌های شایع در راهپیمایی اربعین، بیوتروریسم و مدیریت عملیات بهداشتی و درمانی در چارچوب اقدامات سازمان پزشکی حج و زیارت موضوع نشست‌های تخصصی این کنگره است.

مرعشی گفت: همچنین کارگاه «دستورالعمل‌های عملیات امداد و نجات» و کارگاه «سلامت بانوان» در حاشیه برپایی این کنگره برگزار خواهدشد.

اولین کنگره بین‌المللی سلامت در اربعین به همت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و با همکاری جمعیت هلال احمر، سازمان اورژانس کشور عراق و مسئولین ستاد اربعین، پنجم شهریور ماه در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha