کد خبر: 4078583
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶

شناسایی ۵۹۷۲ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

وزارت بهداشت اعلام کرد: طی 24 ساعت گذشته پنج هزار و 972 بیمار جدید مبتلا به مرونا شناسایی شده‌اند.

شناسایی ۵۹۷۲ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

به گزارش ایکنا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶۴ میلیون و ۸۴۴ هزار و ۱۶ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۲۱۱ هزار و ۸۸۵ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۵۷۵ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۷۶ دُز رسید. در شبانه روز گذشته نیز هفت هزار و ۵۶۳ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

از دیروز تا امروز ۲۵ مردادماه و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، پنج هزار و 972 بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و هزار و 113 نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به هفت میلیون و ۴۸۸ هزار و ۴۹۳ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۸ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۳ هزار و ۹۳ نفر رسید.

خوشبختانه تاکنون هفت میلیون ۱۹۰ هزار و ۳۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین هزار 456 نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تاکنون ۵۳ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۸۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است و در حال حاضر ۷۸ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۸۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۷۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha