کد خبر: 4079917
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵

اعلام زمان آزمون مرحله دوم اعطای مدرک به حافظان قرآن

آزمون مرحله دوم هفدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم شامل آزمون‌های شفاهی از ۱ تا ۲۰ شهریورماه سال جاری در تمامی استان‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان دارالقرآن الکریم، حسین تقی‌پور، سرپرست معاونت آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن الکریم در خصوص برگزاری آزمون مرحله دوم ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم گفت: آزمون مرحله دوم حفظ تخصصی شامل آزمون‌های شفاهی از ۱ تا ۲۰ شهریورماه سال جاری در تمامی استان‌ها برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: در این دوره برخلاف سنوات گذشته تمامی مراحل آزمون شفاهی شامل حسن حفظ، صوت و لحن، وقف و ابتدا و تجوید با استفاده از ظرفیت داوران مجاز بومی برگزار می‌شود و این سازمان صرفاً نقش هدایت و نظارت بر آزمون‌ها را بر عهده دارد.

تقی‌پور تصریح کرد: در مجموع تعداد 10074 نفر برای شرکت در مرحله اول آزمون حفظ تخصصی ثبت‌نام کرده‌اند که ۳۶۷۳ نفر پس از قبولی در آزمون کتبی موفق به راهیابی به مرحله دوم شده‌اند.

وی گفت: شرکت‌کنندگان طبق جدول زمان‌بندی و مطابق با حوزه‌های امتحانی تعیین شده در استان خود می‌توانند در آزمون‌ها شرکت کنند.

سرپرست معاونت آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن الکریم تأکید کرد: شرکت‌کنندگان در سه مقطع ۱۰جزء، ۲۰جزء و کل قرآن کریم آزمون خواهند داد و در صورت کسب حد نصاب و نمره قبولی، گواهینامه معتبر مدرک حفظ تخصصی را دریافت خواهند کرد.

تقی‌پور ادامه داد: همچنین کسانی که حد نصاب برای مرحله سوم (معادل فوق لیسانس) را کسب نمایند می‌توانند در آزمون مربوطه که به صورت متمرکز از سوی سازمان دارالقرآن الکریم برگزار خواهد شد شرکت کنند. زمان آزمون مرحله سوم نیز پس از اعلام نتایج آزمون مرحله دوم اعلام خواهد شد.

یادآور می‌شود آزمون‌های تخصصی طرح اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم، مصوبه شماره ۵۷۳ شورای انقلاب فرهنگی بوده و توسط سازمان دارالقرآن الکریم برگزار می‌شود.

دریافت جدول زمان‌بندی و محل آزمون مرحله دوم در استان‌ها

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha