کد خبر: 4080922
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۳

دیدار معاون قرآنی وزیر ارشاد با نخبگان قرآنی مشهد

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سفر خود به خراسان رضوی در جمع شرکت‌کنندگان طرح آموزشی تخصصی تحفیظ قرآن کریم حضور یافت و دیداری با نخبگان قرآنی شهر مشهد داشت.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی سفر علیرضا معاف به مشهد مقدس، وی در محل برگزاری دوره چهل روزه تحفیظ قرآن کریم در جمع هفتصد نفری شرکت‌کنندگان این طرح حاضر شد و از نزدیک در جریان روند برگزاری این دوره‌ها قرار گرفت.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی مقوله حفظ را از امور مهم و اساسی در فعالیت‌های قرآنی کشور دانست  و تصریح کرد: در دولت سیزدهم و در برنامه‌های معاونت قرآن و عترت برای آن نقشه گسترده‌ای ترسیم شده و عملیاتی کردن آن در زمره اولویت‌های اول برنامه‌های جاری قرار گرفته است.

معاف ضرورت پرداختن به مضامین و معارف قرآنی در کنار حفظ را حائز اهمیت برشمرد و افزود: در این زمینه نیز نقش موسسات و نهادهای مردمی در کنار معاونت قرآن و عترت نقشی سازنده خواهد بود.

به گزارش ایکنا، همچنین در این سفر، اولین جلسه از سلسله جلسات «عصرانه‌های قرآنی» به منظور تشکیل گفتمان نخبگانی و تخصصی حوزه قرآن و عترت به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شکل گرفت و در نخستین گام با حضور علیرضا معاف در مشهد مقدس برگزار شد.
علیرضا معاف
این نشست صمیمی چهار ساعته در محل جامعه قاریان مشهد و با حضور جمعی از استادان، نخبگان و فعالان قرآنی مشهد از جمله جواد پناهی، سیدجواد سادات‌فاطمی، حسین علمی، سیدعلی سرابی، حجت‌الاسلام مقامی، سیدسعید سرابی، امید حسینی‌نژاد، بیژن قیاسی، مهدی حسنی، حمید شاکرنژاد، حمید داوودآبادی‌فراهانی و حجت‌الاسلام مهدی شجاع برگزار شد.
 
حاضران به تبیین چالش‌ها و فرصت‌های پیش رو در زمینه تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی پرداخته و پس از آن علیرضا معاف برنامه‌ها، اولویت‌ها و سیاست‌های دولت سیزدهم در زمینه ترویج امور قرآنی را تشریح و از تأکید و اهتمام همه‌جانبه دولت و رئیس‌جمهور در تبلیغ و ترویج امور قرآنی خبر داد و افزود: در این راه مشارکت نخبگان، اساتید و فعالان قرآنی در کنار دولت می‌تواند راهگشا و اسباب تعمیم هر چه بیشتر معارف عالی قرآن و عترت در سطح جامعه باشد.
 
با تأکید معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مقرر شد، عصرانه‌های قرآنی در قالب جلساتی تخصصی و صمیمی در راستای حل معضلات و مشکلات پیش روی فعالان حوزه قرآن و عترت و احصا و تجمیع نظرات به صورت هفتگی در سراسر کشور برگزار شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha