کد خبر: 4082773
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴
سلامت در زیارت/ 4

توصیه‌های پزشکی به بیماران در پیاده‌روی اربعین + فیلم

«افرادی که هم بیمار جسمی و هم مشتاق حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی هستند، می‌توانند با رعایت برخی نکات زائر امام حسین(ع) در این سفر زیارتی شوند به شرط آنکه به چند نکته توجه جدی داشته باشند.

مشگل‌گشابه گزارش ایکنا، مراسم باشکوه پیاده‌روی اربعین در پیش است و زائران راهی سرزمین داغ‌ها، دردها و حماسه‌های بزرگ خواهندشد تا عظمت حماسه حسینی را در چهلمین روز از واقعه بزرگ عاشورا گرامی‌ بدارند.

ایکنا برای همراهی با زائران اربعین حسینی مجموعه‌ای ۱۰ قسمتی از مهم‌ترین مواردی که زائران اربعین حسینی باید در خصوص مراقبت از سلامتی خود بدانند را با تدریس مرجان مشگل‌گشا، مدرس جمعیت هلال احمر با عنوان «سلامت در زیارت» مهیا کرده است که خواندن و مشاهده این جلسات آموزشی می‌تواند آگاهی لازم برای سفر معنوی اربعین را به زائران ارائه کند.

در جلسه چهارم از این مجموعه، با نکاتی که بیماران باید در مراسم پیاده‌روی اربعین مدنظر قرار دهند آشنا می‌شوید.

«افرادی که هم بیمار جسمی و هم مشتاق حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی هستند، می‌توانند با رعایت برخی نکات زائر امام حسین(ع) در این سفر زیارتی شوند به شرط آنکه به چند نکته توجه جدی داشته باشند.

اولین مورد مراجعه به پزشک است تا مجوز این سفر صادر شود. همچنین داروها باید رأس ساعت مصرف شود. نسخه پزشکی نیز باید براساس اسامی ژنریک نوشته شود و در سفر همراه شما باشد. نوع بیماری و داروهایی که مصرف می‌کنید را در یک برگه بنویسید و به گردن خود بیاویزید تا سایرین در صورت بروز مشکل بتوانند به کمک شما بیایند.

همچنین اگر جز افرادی هستید که به بیماری‌های خاص مبتلا هستند و باید واکسن آنفولانزا دریافت کنید، حتماً دو هفته قبل از اعزام نسبت به تزریق این واکسن اقدام کنید.

بهتر است همه زائران قبل از آغاز سفر پیاده‌روی اربعین به دندانپزشک مراجعه کنند تا اگر زمینه‌ای برای ایجاد مشکل و درد وجود دارد، پیشگیری شود.

افراد دیالیزی قادر به شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین نیستند چراکه در این سفر امکانات کافی برای این امر وجود ندارد.

همه افراد باید داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند؛ البته مسکن کدئین‌دار همراه خود نبرید. علاوه بر این قطره چشمی نیز برای مواقع لزوم در اختیار داشته باشید.»

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha