کد خبر: 4082778
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶
در مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف

برنامه زمانی مسابقات قرآن استان تهران اعلام شد

مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه طی این هفته و اوایل هفته بعد در استان تهران برگزار می‌شود و در دو بخش بانوان و آقایان ادامه خواهد یافت.

مسابقات قرآن استان تهران برگزار می‌شود +‌ برنامه زمانی

به گزارش ایکنا، مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از 20 مردادماه در استان‌های مختلف شروع شده و تا پایان شهریورماه در دو بخش آقایان و بانوان ادامه خواهد یافت. این مرحله از مسابقات در استان تهران نیز طی روزهای آینده آغاز می‌شود و به مدت یک هفته ادامه دارد.

در این مرحله شرکت‌کنندگانِ رشته‌های قرائت و حفظ، در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ کل قرآن کریم، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء و حفظ پنج جزء قرآن کریم به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

بر اساس برنامه زمانی اعلام شده از سوی اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف استان تهران مرحله استانی مسابقات قرآن در تهران از 14 شهریورماه در بخش بانوان آغاز می‌شود. رقابت‌های این بخش به مدت دو روز ادامه خواهد داشت. در ادامه و از 16 شهریور نیز رقابت‌ها در بخش آقایان آغاز می‌شود و تا شنبه 19 شهریورماه ادامه می‌یابد.

روز 20 شهریور نیز شاهد ضبط اجرای شرکت‌کنندگان در دو رشته دعاخوانی و مدیحه‌سرایی و هم‌خوانی قرآن کریم خواهیم بود. اجراهای این دو رشته بر اساس چارچوب‌ها و استانداردهای تعیین شده از سوی مرکز امور قرآنی اوقاف ضبط می‌شود تا طی روزهای آینده از طرف یک گروه داوری مجزا ارزیابی شود.

برگزیدگان این رویداد به مرحله سراسری چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم راه می‌یابند.

مسابقات قرآن استان تهران برگزار می‌شود +‌ برنامه زمانی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha