کد خبر: 4086478
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱

اعتصاب گسترده در قدس در اعتراض به محتوای آموزشی تحمیلی + عکس

مناطق مختلف قدس اشغالی امروز شاهد اعتصاب گسترده مدارس در اعتراض به محتوای آموزشی تحمیلی از سوی رژیم صهیونیست بود.

به گزارش ایکنا به نقل از العهد، مدارس مختلف در قدس اشغالی در اعتراض به محتوای آموزشی تحمیلی از سوی رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب زدند.

 اتحادیه عمومی معلمان فلسطین نیز همبستگی کامل خود را با مدارس بیت‌المقدس در اعتصاب امروز اعلام و تصریح کرده است، دانش آموزان، معلمان، کارمندان و دیگر کارکنان مدارس و ادارت آموزش‌وپرورش در اعتراض به محتوای آموزشی تکمیلی در مدارس حاضر نخواهند شد.

این اتحادیه با قاطعیت هرگونه تغییر در شکل و محتوای برنامه‌های درسی مدارس فلسطینی در قدس را رد و تأکید کرد: امسال سال سیطره ما بر آموزش‌وپرورش در قدس خواهد بود.

پیش‌تر کمیته امور دانشجویان دانشکده ابراهیمی قدس با هشدار درباره تعرض رژیم صهیونیستی به برنامه‌های مدارس دولتی و خصوصی در قدس اشغالی اعلام کرده بود: این مدارس در معرض تصمیم‌های ظالمانه رژیم اشغالگر برای اعمال روش تدریس‌های انحرافی است.

مقامات رژیم اشغالگر دانشکده ابراهیمی قدس را تهدید کرده بودند در صورتی که شیوه تدریس‌های اعمالی را به کار نگیرد مجوز را از آن خواهد گرفت و آن را تعطیل خواهد کرد.

وزارت موسوم به معارف رژیم صهیونیستی اخیراً مدارس قدس را برای پیاده کردن دستورالعمل‌های خود تحت‌فشار قرار داده و آن را شرط گرفتن حمایت مالی قرار داده است.

مقامات رژیم اشغالگر برپایی هرگونه برنامه ملی نظیر برافراشتن پرچم فلسطین یا آموزش سرودهای ملی فلسطین در این مدارس را ممنوع اعلام کرده‌اند.

اهالی قدس روز شنبه نیز با برپایی یک تجمع اعتراضی در شهر قدس اشغالی مخالفت خود را با تخلفات مسئولین صهیونیست در قبال دانش‌آموزان و تلاش برای یهودی‎سازی سیستم آموزشی اعلام کردند.

شرکت‌کنندگان در این تجمع با سردادن شعارهای متعدد، خواستار پایان دادن به هجمه‌ها علیه برنامه درسی فلسطین توسط رژیم اشغالگر و لزوم تأمین امنیت برای همه دانش‌آموزان و دانشجویان شدند.

آماده/ اعتصاب گسترده در قدس در اعتراض به محتوای آموزشی تحملیی

آماده/ اعتصاب گسترده در قدس در اعتراض به محتوای آموزشی تحملیی

آماده/ اعتصاب گسترده در قدس در اعتراض به محتوای آموزشی تحملیی

آماده/ اعتصاب گسترده در قدس در اعتراض به محتوای آموزشی تحملیی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha