کد خبر: 4087058
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲

برگزاری جلسه شورای معین ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن

جلسه شورای معین ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن کشور به منظور بررسی اسامی پیشنهادی برای معرفی مسئولان کمیته‌ها و اعضای حقیقی ستاد عالی مسابقات قرآن کشور برگزار شد.

برگزاری جلسه شورای معین ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن کشور

به گزارش ایکنا، هشتاد و نهمین جلسه شورای معین ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی کشور روز گذشته 29 شهریورماه با موضوع «بررسی اسامی پیشنهادی جهت انتخاب افراد به ‌عنوان مسئولان کمیته‌ها و اعضای حقیقی ستاد عالی مسابقات» برگزار شد.

بر اساس اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، با توجه به اتمام احکام دوساله مسئولان کمیته‌ها و اعضای حقیقی ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی کشور در تابستان سال جاری، دبیرخانه این ستاد طی مکاتبه‌ای از اعضای حقوقی و نمایندگان نهادهای عضو درباره ترکیب افراد پیشنهادی برای دوره جدید نظرخواهی کرده بود که اسامی ارسالی از سوی شورای معین مورد بررسی قرار گرفت. این اسامی در جلسه ستاد عالی که مهرماه برگزار می‌شود به رأی گذاشته خواهد شد.

بر همین اساس در جلسه مهرماه ستاد عالی رأی‌گیری برای معرفی مسئولان پنج کمیته «طرح و برنامه»، «علمی و فنی»، «نظارت و ارزیابی»، «تبلیغات و اطلاع‌رسانی» و «امور بین‌الملل» و چهار عضو حقیقی با عنوان «صاحب‌نظر در رشته قرائت»، «صاحب‌نظر در رشته صحت حفظ» و «صاحب‌نظر در برگزاری مسابقات قرآنی» (یک آقا و یک خانم) صورت خواهد گرفت.

طبق آیین‌نامه ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن کشور، پس از بررسی اولیه اسامی از سوی شورای معین، جهت رأی‌گیری نهایی اسامی پیشنهادی به صحن اصلی ستاد عالی جهت رأی‌گیری معرفی خواهد شد، که بر همین اساس برای هر عنوان بین سه تا پنج نفر جهت رأی‌گیری معرفی شده‌اند.

در بخش دیگری از جلسه شورای معین ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن کشور گزارشی در مورد برخی برنامه‌های حال حاضر مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن کریم ارائه شد.

یادآور می‌شود، ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی، مجموعه‌ای متشکل از 27 عضو حقوقی و حقیقی است که عالی‌ترین نهاد سیاستگذاری و ساماندهی مسابقات قرآنی در سطح کشور بوده و دبیرخانه آن در سازمان اوقاف و امور خیریه مستقر است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha