کد خبر: 4087323
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۰

راه‌اندازی پنج ایستگاه قرآنی به مناسبت 28 صفر در نجف

مجمع علمی قرآن کریم وابسته به حرم مطهر عباسی از آماده‌سازی 5 ایستگاه قرآنی در نجف اشرف با هدف ارائه خدمات قرآنی به زائران در 28 صفر خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس عباسی، مجمع علمی قرآن وابسته به این حرم از پایان آماده‌سازی پنج ایستگاه قرآنی در نجف اشرف به منظور ارائه خدمات قرآنی در ایام وفات پیامبر (ص) خبر داد.

مهد المیالی، مدیر مجمع علمی قرآن وابسته به حرم مطهر عباسی، با اعلام این خبر تصریح کرد: این ایستگاه‌ها زیر نظر مرکز قرآن کریم وابسته به مجمع علمی قرآن کریم بوده و واحد تلاوت این مرکز تمام مقدمات راه‌اندازی این ایستگاه‌های قرآنی را به انجام رسانده است.

به گفته وی این ایستگاه‌های قرآنی در مسیر زائرانی برپا شده است که در ایام رحلت پیامبر اعظم(ص) برای عزاداری پای پیاده به زیارت حرم امام علی(ع) در نجف می‌روند.

المیالی افزود: خدمات ارائه شده در این ایستگاه‌ها شامل تصحیح قرائت سوره فاتحه و همچنین دیگر سوره‌های کوتاه قرآن و آموزش برخی از احکام نماز در کنار راه‌اندازی موکب خدمات قرآنی برای خدمت‌رسانی به زائران در 28 صفر خواهد بود.

احمد الزاملی، مسئول واحد تلاوت مرکز قرآن کریم تصریح کرد: این ایستگاه‌ها در منطقه المشخاب، ناحیه الحریه، الرضویه و العباسیه با شرکت بیش از 25 فعال قرآنی شامل استاد، قاری و حافظ قرآنی برپا می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha