کد خبر: 4088045
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

پیروزی احزاب راست‌ ایتالیا به اسلام‌هراسی‌ها دامن می‌زند؟

در پی پیروزی احزاب راست‌گرا در انتخابات ایتالیا و با توجه به اظهارات ضد اسلامی رهبران این احزاب، بیم و نگرانی از افزایش اسلام‌هراسی در این کشور بالا گرفته است.

به گزارش ایکنا به نقل از تی ار تی عربی، وزارت کشور ایتالیا صبح دوشنبه، 4 مهر گزارش داد که احزاب راست افراطی در انتخابات پارلمانی این کشور پیشتاز هستند و می‌توانند آرای کافی برای تشکیل اکثریت پارلمانی را به دست آورند. در ایتالیا این نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم است که احزاب راست افراطی در انتخابات پارلمانی چنین پیروزی بزرگی را کسب می‌کنند.  

بر اساس آمار وزارت کشور ایتالیا، نزدیک به 80 درصد آرای مأخوذه در انتخابات سنا و بیش از 70 درصد برای مجلس نمایندگان شمارش شده است.

وزارت کشور خاطرنشان کرد که این داده‌ها این امکان را فراهم می‌آورد که با اطمینان گفته شود که ائتلاف احزاب راست شامل «برادران ایتالیا»، «لیگ»، «ایتالیای رو به جلو» و «ما میانه‌روها» بیش از 44 درصد آرا را کسب کرده است.

حزب راست‌گرای «برادران ایتالیا» به رهبری جورجیا ملونی برای اولین‌بار به قدرت سیاسی پیشرو این کشور تبدیل شد. به گفته ناظران محلی، شمارش آرای باقی مانده، نمی‌تواند وضعیت را تغییر دهد.

 جورجیا ملونی، رهبر این حزب که از رهبری دولت آینده از سوی خود خبر داده است، پیش‌تر اظهارات زیادی را علیه مسلمانان و مهاجران مطرح کرده بود.

الجزیره گزارش داده است که ملونی پیش‌تر درباره ارزش‌های جهانی به صراحت گفته است اگر این ارزش‌ها به معنای مدارا با آنچه وی  «افراط‌گرایی اسلامی» خوانده با آن مخالف است، و اگر به معنای ارزش‌های مسیحی یا به گفته او «صلیب» باشد با آن موافق است.

وی در اظهاراتی که بسیاری آن را زمینه‌ساز افزایش اقدامات علیه مسلمانان توصیف کرده‌اند، به صراحت بیان کرده بود: اگر مسلمانان، صلیب [منظور ارزش‌های مسیحی] را توهین به خود می‌دانند، اینجا جای آنها نیست، جهان گسترده و پر از کشورهای اسلامی است. ما با اسلامی کردن قاره اروپا مبارزه خواهیم کرد چرا که نمی‌خواهیم به یک قاره مسلمان تبدیل شویم.   

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha