نمایش حماسه مدافعان اهل سنت در شبکه سوم
کد خبر: 4089684
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲

نمایش حماسه مدافعان اهل سنت در شبکه سوم

نبویون عنوان مستندی درباره مدافعان اهل سنت در جبهه مقاومت است که در ایام هفته وحدت از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.

به گزارش ایکنا مستند نبویون به کارگردانی احسان شادمانی و تهیه‌کنندگی انجمن پیشکسوتان سپاس در 52 دقیقه آماده پخش شده و در ایام هفته وحدت از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.

این مستند روایتی از اعزام مدافعان حرم اهل سنت سیستان و بلوچستان به جبهه مقاومت است که در دو مقطع برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) و مسلمانان راهی سوریه شدند.

در سال‌های اخیر همگان با نام تیپ‌ها و لشگرهای مختلف جهان اسلام ازجمله زینبیون، فاطمیون و حیدریون آشنا شدند و کمتر نام تیپ نبویون شنیده شده است.

تیپ نبویون متشکل از رزمندگان دوران دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان و جوانان حال حاضر اهل سنت و تشیع این استان است که بعد از درخواست‌های مکرر از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مجوز حضور در منطقه را دریافت می‌کنند.

این رزمندگان در دوران دفاع مقدس در قالب لشکر 41 ثارالله به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی در عملیات گوناگون ازجمله ثامن‌الائمه، بدر، خیبر، کربلای چهار ، کربلای پنج و محرم حضور داشتند و ارتباط قلبی خاصی با این شهید بزرگوار داشتند.

حضور در حلب و انجام یک عملیات سرنوشت‌ساز در آذر سال 94 و تقدیم هشت شهید و تعدادی جانباز و همچنین اعزام مجدد در سال 96 به منطقه تدمر و مبارزه با تروریست‌های تکفیری در کارنامه این تیپ به چشم می‌خورد.

نام شهدای والامقام اهل سنت و شیعه شهید سلمان برجسته، شهید عمر ملازهی، شهید مراد عبداللهی، شهید عبدالحمید سالاری، شهید اصغر بامری، شهید پرویز بامری پور، شهید محسن سجادی و  شهید نظرمحمد بامری در بین رزمندگان تیپ نبویون می‌درخشد که فارغ از مذهب و دسته‌بندی‌های مرسوم در سوریه حاضر شدند و از کیان اسلام دفاع کردند.

انتهای پیام
captcha