کد خبر: 4099099
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰

برگزاری دومین دوره تربیت مربی تخصصی عفاف و حجاب

دومین دوره تربیت مربی تخصصی عفاف و حجاب به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر از یکم آذرماه آغاز می‌شود.

دوره حجاب و عفافبه گزارش ایکنا، دومین دوره تربیت مربی تخصصی عفاف و حجاب به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر از یکم آذرماه برگزار می‌شود.

«مبانی و فلسفه حجاب»، «روش‌های فن بیان»، «سیر قوانین حجاب در جمهوری اسلامی» و «پاسخ به شبهات مطرح شده در زمینه عفاف و حجاب» از مهمترین مباحث مطرح در این دوره آموزشی است.

فایل‌های صوتی و جزوات طی یک دوره ۱۵ روزه در تارنمای ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر بارگذاری می‌شود. این دوره تربیتی از روز یکم آذرماه آغاز شده و تا روز 15 آذرماه به صورت آفلاین برگزار خواهد شد.

از مزایای این دوره امکان دریافت مجوز تأسیس تشکل مطالبه‌گری حجاب و استفاده به عنوان محتوای دوره‌های آموزشی ضمن خدمت دستگاه‌های اجرایی است.

مهلت ثبت نام در این دوره تربیتی نیز از 15 آبان‌ماه آغاز شده و تا پایان وقت اداری روز 30 آبان‌ماه ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان برای ثبت نام به تارنمای ستاد امر به معروف و نهی از منکر به نشانی www.setad-abm.ir مراجعه کنند.

صدیقه صنعتگر، مدیر تعاملات اداره امور خانواده و عفاف و حجاب ستاد امر به معروف و نهی از منکر در گفت‌و‌گو با ایکنا، در رابطه با برگزاری این دوره تربیتی اظهار کرد: آسیب‌شناسی وضعیت کنونی جامعه نمایانگر و مؤید این است که مسئله حجاب صرفا یک مسئله شرعی و شخصی نیست. همچنان ‌که مقام معظم رهبری می‌فرمایند «دشمن با تبلیغات پرحجم و هزینه‌های سرسام‌آور برای اثرگذاری منفی بر مسئله حجاب تلاش گسترده داشته ‌است و ثمره‌اش این شده که این مسئله را تبدیل به نافرمانی مدنی و وسیله‌ای برای تقابل با نظام نشان دهد»، به‌نظر می‌رسد برای برون‌رفت از این مشکل باید سخن حق را به گوش جهان رساند.

وی افزود: جهان باید بداند مسائلی همچون برابری جنسیتی و تضاد پوشش با آزادی زن و ... مطرح‌ شده در سخنان غربی‌ها کاملاً پوچ و بی‌اساس است؛ در حالی که در اسلام به عدالت جنسیتی و کرامت زن بسیار پررنگ و هدفمند ناظر به ارتقای جایگاه انسانی زن و استحکام بنیان خانواده پرداخته شده است.

صنعتگر تصریح کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با توجه به اهمیت افزایش آگاهی عمومی جامعه در مورد مسائل مربوط به زنان اولین دوره آموزشی محدود تربیت مربی عفاف و حجاب را در تابستان ۱۴۰۱ برگزار کرده‌ است و در آبان‌ماه جاری نیز دومین دوره تربیت مربیان را به‌صورت کشوری و مجازی برگزار خواهد کرد.

وی در پایان تصریح کرد: این دوره با محتوای تبیین ماهیت و فلسفه حجاب و سیر تحولات قانون حجاب و مهارت فن بیان و اقناع فکری مخاطب با هدف تربیت مربی تخصصی عفاف و حجاب برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha