کد خبر: 4099914
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۵
مخبر در دیدار با آیت‌الله‌العظمی‌ سبحانی:

دولت خود را بی‌نیاز از رهنمودهای خیرخواهانه نمی‌داند

معاون اول رئیس‌جمهور در دیدار با آیت‌الله العظمی سبحانی با بیان اینکه دولت همواره خود را نیازمند نظرات مراجع‌ و علما می‌داند، اظهار کرد: دولت به توصیه‌های بزرگان توجه دارد و خود را بی‌نیاز از رهنمودهای خیرخواهانه نمی‌داند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمد مخبر که امروز سه‌شنبه، ۲۴ آبان به قم سفر کرده است‌، در دیدار با آیت‌الله‌العظمی‌ سبحانی با اشاره به موقعیت استراتژیک‌ و ظرفیت‌ها و امکانات کشور برای حل مشکلات و رونق اقتصادی گفت: بزرگ‌ترین نگرانی در مقطع آغاز به‌ کار دولت تأمین کالاهای اساسی بود اما امروز با اقدامات انجام شده، نگرانی در این زمینه وجود ندارد و به نقطه اطمینان‌بخش رسیده‌ایم.

وی با اشاره به تأثیر جنگ اوکراین در افزایش قیمت جهانی غلات و کمبود مواد غذایی خاطر نشان کرد که با این وجود، با تدابیر دولت مشکلی در زمینه تأمین کالاهای اساسی وجود ندارد.

مخبر درباره اجرای‌ طرح عادلانه‌سازی یارانه‌ها نیز توضیح داد: پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث افزایش قاچاق و بی عدالتی در جامعه شده بود که دولت‌ با شجاعت در جهت اصلاح آن گام برداشت.

معاون اول رئیس‌جمهور، توسعه روابط با همسایگان، افزایش صادرات گاز، فروش نفت و درآمدهای ارزی‌ کشور، جلوگیری از روند خلق پول و کاهش آمار مرگ و میر روزانه بیماران کرونایی در پی تولید واکسن داخلی را از دیگر توفیقات دولت در یک سال گذشته عنوان کرد.

مخبر از کاهش تورم‌ و حل معضل بیکاری و مسکن به‌عنوان اولویت‌های کاری دولت سیزدهم یاد کرد و گفت که دولت با عزم راسخ و برنامه‌ای کاربردی این سه موضوع را پیگیری خواهد کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت همواره خود را نیازمند نظرات مراجع‌ و علما می‌داند، اظهار کرد: دولت به توصیه‌های بزرگان توجه دارد و خود را بی‌نیاز از رهنمودهای خیرخواهانه نمی‌داند.

آیت‌الله‌ العظمی‌ سبحانی نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش‌ها و خدمات دولت، اظهار کرد: اداره کشور همواره امری دشوار همراه با فراز و فرود بوده و حوادث، فرصتی برای آسیب‌شناسی و رفع نقاط ضعف هستند.
این مرجع عالیقدر با بیان اینکه حوادث و مشکلات نباید دولت را از پیگیری برنامه‌ها و تلاش‌هایش در خدمت‌رسانی به مردم باز دارد، برای دولت در پیشبرد اهدافش‌ آرزوی موفقیت کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha