کد خبر: 4101259
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸

«نگار سرمست» راوی شهید هاشمی شد

«نگار سرمست» عنوان یک سناریو سینمایی است به قلم مهدی سجاده‌چی است که راوی مقطعی از زندگی شهید علی هاشمی است.

مهدی سجاده‌چی، فیلمنامه‌نویس سینما و تلویزیون در گفت‌و‌گو با ایکنا پیرامون کار جدید خود چنین اطلاع‌رسانی کرد: نگارش فیلمنامه سینمایی «نگار سرمست» را به‌پایان رساندم. در این کار روایت شکل‌گیری قرارگاه نصرت در منطقه هور را شاهد هستیم و روایتی از زندگی شهید علی هاشمی است.

وی افزود: نگارش فیلمنامه این کار از اسفند سال گذشته آغاز کردم و اخیراً نیز نگارش آن را به پایان رسانده‌ام. درباره مراحل تحقیقی این سناریو باید بگویم حوزه هنری قبل از آغاز نگارش تحقیقات میدانی و کتابخانه‌ای متن را انجام داده بود.

این نویسنده تصریح کرد: در این اثر سینمایی مقطعی از زندگی شهید در زمان جنگ روایت می‌شود البته در قالب فلش‌بک تا حدی با گذشته این شهید نیز آشنا می‌شویم. فیلمنامه این کار پیشتر به سفارش حوزه هنری نوشته شده بود اما چون مقبول نظر نبود، نگارش مجدد این کار به من سپرده شد.

وی با بیان اینکه قبل از نگارش این اثر سینمایی آشنایی چندانی با شهید علی هاشمی نداشته است، بیان کرد: قبل از اینکه فیلمنامه «نگار سرمست» را بنویسم آشنایی چندانی با شهید هاشمی نداشتم. از این دست قهرمانان در دفاع مقدس بسیار هستند که به دلیل عدم معرفی صحیح، برای مردم آشنا نیستند پس باید سعی کنیم با ساخت کارهای نمایشی معرف بهتری برای قهرمانان این سرزمین باشیم.

سجاده‌چی در انتها گفت: شهید علی هاشمی یک از سردارانی بود که در سن جوانی به فرماندهی جنگ رسید اما این موضوع باعث نشد که فرماندهی وی ضربه بخورد. وی در ایام جنگ یکی از چهره‌های درخشان هشت سال دفاع مقدس بود. درضمن این شهید به شدت وطن‌پرست بود و با وجود عرب‌زبان بودن با قدرت تمام در مقابل دشمن متجاوز که عرب‌زبان بود ایستاد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha