کد خبر: 4104250
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۵

سی ان ان: عربستان؛ مهد اسلام یا مرکز لهو و لعب

سایت خبری سی ان ان نوشت: درحالی که شهر لاس وگاس با 400 هزار شرکت‌کننده میزبان بزرگترین جشنواره موسیقی و رقص در آمریکای شمالی است، عربستان میزبان پر سر و صداترین جشنواره‌ موسیقی در جهان با بیش از 700 هزار نفر خواهد بود حال آنکه چنین مراسمی در کشوری که خود را مهد اسلام می‌داند، برگزار می‌شود و تا 6 سال قبل اجرای هرگونه کنسرتی در این کشور حرام بوده است.

به گزارش ایکنا به نقل از شبکه خبری العالم، جشنواره موسیقی ساوند استورم به میزبانی عربستان برای چهارمین سال پیاپی از سال 2019، کار خود را آغاز کرد.

سایت خبری سی ان ان در این باره نوشت: این جشنواره موسیقی یکی از بزرگترین و پر سر و صداترین جشنواره‌های موسیقی در جهان است که حدود 730 هزار نفر در سال گذشته از آن استقبال کرده‌اند.

این در حالی است که همزمان جشنواره Electric Daisy Carnival ـ که در شهر لاس وگاس آمریکا برگزار می شود و بزرگترین جشنواره موسیقی و رقص در آمریکای شمالی به حساب می‌آید ـ در سال جاری فقط حدود 400 هزار شرکت‌کننده داشت.

در هر زمستان ظرف سه روز صدها هزار نفر از سراسر عربستان و کل خاورمیانه به محلی صحرایی در خارج از ریاض می‌روند تا شاهد برگزاری مهمترین فعالیت موسیقیایی غرب و جهان عرب باشند.

این شبکه آمریکایی از این که چنین مراسمی در کشوری که خود را مهد اسلام می‌داند، برگزار می‌شود، ابراز شگفتی کرده است آنهم در شرایطی که تنها شش سال قبل، این کشور برگزاری هرگونه کنسرتی را حرام می‌دانست.

این شبکه برگزاری چنین مراسم و برخی فعالیت‌های موسیقیایی و هنری در این کشور را بخشی از اصلاحات بن سلمان، ولیعهد عربستان دانسته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha