کد خبر: 4104379
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴

الزامی شدن اثر انگشت برای ویزای الکترونیک زائران عمره 5 کشور

مقامات سعودی ثبت اثر انگشت به منظور صدور ویزای الکترویک برای زائرانی که از پنج کشور عازم عربستان سعودی می‌شوند، الزامی کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از الخلیج آنلاین، وزارت حج و عمره عربستان اعلام کرد که ثبت مشخصات بیومتریک (اثر انگشت) به منظور صدور الکترونیکی ویزای عمره برای کسانی که از پنج کشور عازم عربستان سعودی می‌شوند، الزامی است.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که  شرط مذکور شامل کسانی می‌شود که از بریتانیا، تونس، کویت، بنگلادش و مالزی به مکه مکرمه می‌آیند.

وزارت حج و عمره عربستان سعودی تأکید کرد که هدف از ثبت الکترونیک اثر انگشت، تسهیل مراحل ورود زائران از طریق گذرگاه‌های عربستان سعودی و غنی‌سازی تجربه استفاده زائران از روش دیجیتال است.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است که ثبت اثر انگشت با دانلود اپلیکیشن (Saudi Visa Bio) روی گوشی‌های هوشمند و تعیین نوع ویزا امکان‌پذیر است.

این وزارتخانه اشاره کرد که با استفاده از این اپلیکیشن امکان خواندن فوری گذرنامه، گرفتن عکس از چهره از دوربین جلوی تلفن همراه و تطبیق آن با تصویر شخصی موجود در گذرنامه و اسکن 10 اثر انگشت به صورت الکترونیک از طریق دوربین امکان‌پذیر می‌شود.

در 30 نوامبر گذشته(نهم آذر ماه) وزارت امور خارجه عربستان سعودی اعلام کرد که اجازه صدور ویزای شخصی برای کسانی که به دعوت یکی از دوستان یا بستگان خود که شهروند عربستان هستند، وجود دارد.

این وزارتخانه توضیح داد که ویزای مذکور، امکان رفت و آمد بین مناطق و شهرهای عربستان سعودی، انجام عمره و زیارت مکه و مدینه را فراهم می‌کند.

وزارت امور خارجه عربستان سعودی اعلام کرد که درخواست ویزا از طریق مراحل الکترونیک آسان و راحت در وب‌سایت پلت‌فرم «التأشيرات» انجام خواهد شد.

در حال حاضر شش کشور در صدر فهرست کشورهایی قرار دارند که مقامات سعودی برای اتباع آنها بیشترین تعداد ویزا را صادر کرده است. اندونزی با 550 هزار و ۴۱۰ عمره‌گزار در جایگاه اول قرار گرفته و پس از آن پاکستان با ۳۷۰ هزار و ۸۳ عمره‌گزار، هند با ۲۳۰ هزار و ۷۹۴ عمره‌گزار، عراق با ۱۵۰ هزار و ۱۰۹ عمره‌گزار، مصر با ۱۰۱ هزار و ۶۵۷ عمره‌گزار و بنگلادش با ۱۱ هزار و ۹۸۴ هزار در جایگاه دوم تا ششم قرار دارند.

وزارت حج و عمره عربستان سعودی در ژوئن گذشته مهلت اعتبار ویزای عمره را از ۳۰ روز به سه ماه از زمان صدور آن تمدید کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha