کد خبر: 4105139
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲

ثبت بیش از 100 مورد اسلام‌ستیزی طی سه ماه گذشته در آلمان

طی سه ماه اخیر 120 جنایت ناشی از نفرت علیه مسلمانان در آلمان ثبت شده است.

به گزارش ایکنا به نقل از آناتولی، علاوه بر این موارد در آنچه که به نظر می‌رسد افزایش ناگهانی خشونت‌های ضد مسلمانان باشد، حداقل 11 مسجد در سه ماهه سوم سال 2022 مورد حمله قرار گرفتند. 120 جنایت ضد مسلمانان در سه ماهه سوم سال 2022 گزارش داده شده و 10 نفر براثر این حملات مجروح شده‌اند.

بر اساس پاسخ دولت به سؤال حزب چپ در پارلمان فدرال آلمان (بوندستاگ) که روز پنجشنبه گذشته منتشر شد، تعداد این جرایم در سه ماهه اول 2022 به ترتیب 83 و 69 مورد در سه ماهه دوم این سال بوده است.

به گفته دولت فدرال، «هیچ مظنونی» در ارتباط با حملات اسلام‌هراسی در سه ماهه سوم 2022 بازداشت نشده است. دادستان کل در دیوان عالی دادگستری فدرال نیز هیچ گونه رسیدگی مقدماتی را آغاز نکرده است.

به عقیده کارشناسان در طول دهه گذشته و قبل‌تر از آن،‌ خشونت ضد مسلمانان در آلمان به یک واقعیت تبدیل شد زیرا آنچه قبلاً به عنوان عناصر جناح راست افراطی تلقی می‌شد اکنون با پیروزی چندین نئونازی در انتخابات و ورود به پارلمان آلمان نمایندگی سیاسی به دست آورده‌اند.

به عنوان مثال، در انتخابات پارلمانی 2013، حزب آلترناتیو برای آلمان (AfD) تنها بیش از 800 هزار رأی به دست آورده بود و به پارلمان فدرال آلمان راه نیافت. چهار سال بعد، این حزب به موفقیت بزرگی دست یافت. با کسب بیش از 5.3 میلیون رأی AfD به عنوان بزرگترین حزب مخالف در پارلمان حضور پیدا کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha