کد خبر: 4118422
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۸

اجرای طرح پالایش کتاب در کتابخانه‌های مساجد کشور

معاون فرهنگی ـ هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور از آغاز اجرای طرح پالایش کتاب در کتابخانه‌های مساجد سراسر کشور خبرداد.

ارسالی/ آغاز اجرای طرح پالایش کتاب در کتابخانه‌های مساجد سراسر کشور

به گزارش ایکنا، به نقل از ستاد ارتباطات رسانه‌ای فهما، مهدی مقدم، معاون فرهنگی ـ هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با اشاره به آغاز طرح پالایش کتاب در کتابخانه‌های مساجد سراسر کشور، گفت: این طرح با هدف خارج کردن کتاب‌های فرسوده و بلا استفاده از کتابخانه‌های مساجد و جایگزین‌سازی کتاب‌های جدید و مورد نیاز مخاطبان در کشور اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی ـ هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور تصریح کرد: طی اجرای این طرح، به منظور مناسب‌سازی کتب موجود در کتابخانه‌های مساجد با نیازهای مناطق، 72 هزار جلد کتاب به این کتابخانه‌ها اهدا خواهد شد.

وی با تأکید براینکه طرح پالایش کتاب در کتابخانه‌های مساجد شهری و روستایی اجرا شده است، افزود: اجرای این طرح همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در سراسر کشور آغاز و در گام نخست، اهدای کتاب در شش استان انجام می‌شود.

مقدم با اشاره به اینکه اهدای کتاب به کتابخانه‌های مساجد، همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی خواهد بود، تصریح کرد: کتابخانه‌های مساجد استان‌های اردبیل، چهارمحال و بختیاری، کرمان، جنوب کرمان و کرمانشاه در این مرحله کتاب دریافت می‌کنند.

وی در ادامه به موضوعات کتاب‌های اهدایی اشاره کرد و گفت: این کتاب‌ها بیشتر با محور موضوعاتی نظیر دفاع مقدس، کتب دینی و کتاب‌های ویژه رده سنی کودک و نوجوان تهیه شده‌اند.

معاون فرهنگی ـ هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با بیان اینکه هم‌اکنون هفت هزار باب کتابخانه مخزن‌دار در مساجد کشور در حال فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: تجهیز این کتابخانه‌ها به آثار جدید و مورد نیاز مخاطبان، یکی از بهترین راه حل‌ها برای جذب نوجوانان و جوانان به حضور در مساجد و همچنین ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: هر جامعه‌ای برای پیمودن مسیر پیشرفت، نیاز به افزایش میانگین مطالعه افراد دارد و نهادهای فرهنگی نیز باید در این مسیر تلاش مضاعف داشته باشند.

مقدم در ادامه اجرای طرح ملی شنبه‌های کتاب مساجد، تولید کتاب صوتی با مشارکت اعضای کانون‌های مساجد سراسر کشور، برگزاری مسابقات کتابخوانی در رده‌های سنی مختلف و برگزاری کارگاه آموزشی ویژه کتابداران مساجد را از مهم‌ترین اقدامات ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.

یادآور می‌شود، تمامی فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده جهت اجرا در کانو‌ن‌های فرهنگی ـ هنری و کتابخانه‌های مساجد سراسر کشور، از طریق زیست‌بوم مجازی بچه‌های مسجد قابل دریافت است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha