کد خبر: 4118535
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بمب‌گذاری مسجد پیشاور را محکوم کرد

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با صدور بیانیه‌ای، حادثه تروریستی اخیر در مسجد پیشاور را که منجر به شهادت ده‌ها نمازگزار شد، محکوم کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، متن این بیانیه بدین شرح است:

باسمه تعالی

شهادت مظلومانه ده‌ها تن از نمازگزاران مسجد پیشاور، پرده دیگری از نمایش خونین تروریسم تکفیری و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آنها را علیه پیروان دین مقدس اسلام رقم زد و منجر به تأثر مسلمانان و انسان‌های آزاده در دنیا شد. ماهیت تروریسم تکفیری و خاستگاه فکری و عملیاتی آن امروز بیش از هر زمان دیگری برای آزاداندیشان و پویندگان حقایق در جهان مشخص شده است.

لزوم تبیین ماهیت گفتمانی تروریسم تکفیری

مواجهه با چنین حملات ددمنشانه‌ای، مستلزم اقدامات مؤثر در دو حوزه امنیتی و فرهنگی است. در حوزه امنیتی، مطالبه مسلمانان از دولت و نهادهای امنیتی پاکستان، تأمین حداکثری امنیت نمازگزاران و اتخاذ رویکردی سخت‌گیرانه و پیشگیرانه در راستای جلوگیری از تکرار این حملات تروریستی تلخ است. مهار حداکثری گروه‌های تروریستی ـ تکفیری، مسئولیت بزرگ و مهمی است که تحقق کامل آن، دغدغه همه مسلمانان داغدار حادثه اخیر محسوب می‌شود.

در حوزه فرهنگی، وظیفه علما، جریانات و دولت‌های مسلمان، تبیین ماهیت گفتمانی تروریسم تکفیری و متعلقات آن است. در اینجا بار دیگر متوجه اهمیت و جایگاه جهاد تبیین و جنبه مهم فرامرزی و جهانی‌بودن این جهاد مقدس می‌شویم.

در سایه رشد این آگاهی و باور عمیق، دیگر جایی برای تنفس مسموم تروریست‌ها و حامیان پنهان و آشکار آنها در فضای منطقه‌ای و بین‌المللی باقی نخواهد ماند.

یادآور می‌شود، ظهر دیروز دوشنبه، ۱۰ بهمن انفجاری در مسجدی که تعداد زیادی از مردم برای نماز در آن تجمع کرده بودند، در شهر پیشاور در شمال غربی پاکستان رخ داد که طی آن دست‌کم ۱۷ نفر کشته و ۹۰ نفر زخمی شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha