کد خبر: 4118704
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۶

اسکان 76 هزار و ٨٠٠ زلزله زده خوی

رئیس جمعیت هلال احمر از ارسال 240 تن مواد غذایی به شهر خوی خبر داد و گفت: تاکنون ٧٦ هزار و ٨٠٠ زلزله زده در چادرها اسکان داده شده‌اند.

اسکان 76 هزار و ٨٠٠ زلزله زده خوی

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر اعلام کرد: محموله‌ای از بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته به حجم ۲۴۰ تن در حال بارگیری از تهران است و امروز به صورت هوایی و زمینی به مناطق زلزله زده خوی ارسال می‌شود.

وی افزود: تاکنون ٢٥ هزار بسته غذایی ۷۲ ساعته در بین متاثرین از زلزله هشت بهمن ماه توزیع شده است و امروز نیز ۲۴۰ تن مواد غذایی از تهران بارگیری شده و در راه شهرستان خوی است.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: تا ظهر امروز ۱۱ بهمن تعداد ۱۹ هزار و ۲۰۰ تخته چادر توزیع و ۴۰ اردوگاه اسکان اضطراری در شهر خوی و روستاهای آسیب‌دیده برپا شده که براین اساس ٧٦ هزار و ٨٠٠ زلزله زده اسکان داده شدند.

کولیوند ادامه داد: تاکنون ٢٨ هزار و ٣٤٠ تخته پتو و ١٩ هزار و ٨٥٠ تخته موکت شش متری در اختیار زلزله زدگان قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: ٣٨٨ نیروی عملیاتی هلال احمر به طور شبانه روزی در حال امدادرسانی به زلزله زدگان هستند و تیم‌های واکنش سریع از جمعیت‌های هلال احمر تهران، اردبیل، قزوین، زنجان و آذربایجان شرقی از روز اول سانحه در منطقه حضور یافته و در حال ارائه خدمات هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha