کد خبر: 4120315
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰

تسهیل روند تدفین غیرمسلمانان در عربستان

رسانه های محلی گزارش دادند که مقامات پادشاهی سعودی قصد دارند قبرستان‌های بیشتری را برای غیرمسلمانان ایجاد کنند تا روند دفن مردگان را تسهیل کنند.

به گزارش ایکنا به نقل از Siasat، وزارت شهرداری، دهیاری و مسکن عربستان به شهرداران استان‌های مختلف دستور داده تا اماکن بیشتری به منظور ساخت قبرستان برای غیر‌مسلمانان پیدا کنند.

به گفته مقامات، این کار مراسم تدفین کسانی را که در عربستان می میرند آسان‌تر می‌کند. در حال حاضر در عربستان امکانات محدودی برای دفن غیر مسلمانان وجود دارد.

به گزارش روزنامه عکاظ، تلاش‌ها برای تسهیل دفن غیرمسلمانان شامل آماده‌سازی قبرستان‌ها و امکان دریافت گواهی فوت الکترونیکی فوری به جای گواهی‌های صادره از بیمارستان‌های وزارت بهداشت می‌شود.

تا سال 2012، مقامات سعودی از دفن غیر مسلمانان در این کشور خودداری می‌کردند و هیچ گورستانی برای غیر مسلمانان در عربستان وجود نداشت، به استثنای یک قبرستان مسیحیان در شهر جده که به قبرستان خواجات معروف بود. که قدمت این قبرستان به حدود 500 سال پیش باز می‌گردد.

در سال 2012، مقامات سعودی برای اولین بار در تاریخ خود اجازه دفن غیرمسلمانان را در قبرستان مسیحیان در جده در منطقه حجاز عربستان سعودی دادند.

این اقدام پس از انتقادات حقوق بشری علیه عربستان سعودی صورت گرفت که اجساد غیرمسلمانان را به خارج از این کشور می‌فرستاد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha