کد خبر: 4120393
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶

پیشتازی مصر در مسابقات بین‌المللی قرآن قاهره

وزارت اوقاف مصر از پیشتازی مصر در بخش حفظ قرآن کریم و همچنین آغاز مسابقات قرآن ویژه افراد دارای نیازهای خاص در جریان بیست و نهمین مسابقات بین‌المللی قرآن در قاهره خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از صدی البلد، وزارت اوقاف مصر، نتایج بخش چهارم مسابقه حفظ قرآن کریم با روایت‌های هفت‌گانه در بیست و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را اعلام کرد.

در این بخش «حماده محمد السید خطاب» از مصر موفق به کسب مقام اول مسابقات و جایزه‌ای به ارزش 200 هزار پوند مصری در کنار لوح تقدیر، منتخب آیات و یک دوره از دایرة‌المعارف فرهنگ اسلامی شد.

محمد احمد فتح‌الله احمد، عبدالفتاح عبدالحمید عبدالفتاح، عمار صالح عزیری از الجزایر، مبارک آدم یحیی محمد از سودان و درویش منصور درویش ابوخضیره از فلسطین به ترتیب موفق به اخذ مقام‌های بعدی شدند.

آغاز مسابقات ویژه افراد با نیازهای خاص

در سومین روز از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، مسابقه حفظ قرآن با شناخت معانی و اهداف ویژه افراد دارای نیازهای خاص در بخش پنجم از کمیته سوم حفظ نیز برگزار شد. تعداد شرکت‌کنندگان در مسابقات بخش پنجم 5 نفر و جایزه تعیین‌شده نیز 150 هزار پوند مصری بود.

روز گذشته همچنین مسابقات بخش هفتم نیز برگزار شد. این مسابقات به حفظ قرآن کریم با مفاهیم لغت و تفسیر عم جزء برای نوجوانان اختصاص داشت. شرکت‌کنندگان در این بخش کمتر از 15 سال داشتند. تعداد شرکت‌کنندگان در این بخش 4 نفر بود. مبلغ جایزه برگزیده بالغ بر 150 هزار پوند مصری تعیین شده است.

آماده/ پیشتازی حافظان مصری و مسابقات قرآن ویژه افراد دارای نیازهای خاص+ فیلم

آماده/ پیشتازی حافظان مصری و مسابقات قرآن ویژه افراد دارای نیازهای خاص+ فیلم

آماده/ پیشتازی حافظان مصری و مسابقات قرآن ویژه افراد دارای نیازهای خاص+ فیلم

 

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha