کد خبر: 4120563
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰
حجت‌الاسلام رئیسی بیان کرد:

تجلی اقتدار پدرانه رهبری در عفو متهمان اغتشاشات اخیر

رئیس جمهور از نگاه کریمانه رهبری در صدور فرمان عفو تعداد زیادی از متهمان اغتشاشات اخیر تقدیر کرد و گفت: برای نشاندن شیرینی این تدبیر حکیمانه ایشان به کام مردم، امتداد و تقویت این نگاه در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی متأثر از اغتشاشات، لازم است.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در حاشیه نشست پیروان ادیان توحیدی در گفت‌وگویی در خصوص عفو کریمانه تعداد زیادی از متهمان اغتشاشات اخیر با فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: رهبر معظم انقلاب از ابتدای اغتشاشات، بر دو سطح جداسازی تأکید داشتند؛ سطح اول جداسازی مردم از اغتشاشات بود، یعنی صف مردم از عده قلیلی که با اغتشاش و با رفتارهای ساختارشکنانه به دنبال تند کردن فضای عمومی و صدمه زدن به اموال مردم بودند، جدا است.

وی بیان کرد: رهبری در سطح دوم تأکید داشتند که حتی در بین اغتشاشگران نیز باید حساب افراد و به خصوص جوانانی که بر اثر هیجانات یا تبلیغات پرحجم دشمنان ایران، دچار رفتارهای ناشایست و غیرقانونی شده‌اند را جدا کرد و به آن‌ها فرصت بازگشت‌پذیری داد، لذا با تعبیر بچه‌های خودمان از آن‌ها یاد کردند.

آیت‌الله رئیسی افزود: این نگاه به اعضای جامعه به‌خصوص جوانان آن پس از فروکش کامل غبار اغتشاشات، از موضع اقتدار و البته از موضع یک نگاه پدرانه است که به دنبال حفظ آحاد جامعه به خصوص سرمایه انسانی جوان آن به مثابه فرزندان است و معتقد است نباید فردی که وابستگی به سازمان آشوب ندارد و از عوامل جنایت نیز نبوده است، بر اثر یک خطا، زندگی و آینده شغلی و اجتماعی‌اش به خطر بیفتد.

وی ادامه داد: بر این اساس در عفو اخیر افراد حائز شرایط حتی اگر پرونده‌شان در حال رسیدگی در مرحله اتهام باشد و حکم قطعی درباره آن‌ها صادر نشده باشد، مشمول عفو و حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب خواهند شد.

رئیس جمهور با تقدیر از نگاه کریمانه رهبر معظم انقلاب برای نشاندن شیرینی این تدبیر حکیمانه به کام مردم، امتداد و تقویت این نگاه را در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی متأثر از اغتشاشات لازم دانست و گفت: سایر دستگاه‌ها اقداماتی را در حوزه‌های مرتبط با خود تدارک نمایند تا زمینه بازگشت برای افرادی که دچار آسیب شدند اما متعهد به قانون هستند، فراهم شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha