کد خبر: 4120770
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۵

پرتاب ماهواره مخابراتی ناهید ۲ تا پایان سال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پرتاب ماهواره مخابراتی ناهید ۲ تا پایان سال خبر داد.

پرتاب ماهواره مخابراتی ناهید ۲ تا پایان سالبه گزارش ایکنا به نقل از ستاد خبری نمایشگاه فناوری‌های محتوای فضای مجازی، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آخرین روز بازدید از نمایشگاه فناوری‌های محتوای فضای مجازی گفت: سی‌تکس نمایشگاهی با کیفیت مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی ما است. این نمایشگاه نشان داده ظرفیت‌های خوبی در حوزه فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال وجود دارد که در این حوزه جهشی را ایجاد می‌کند که بتوانیم همه نیازمندی‌های مردم را برطرف کنیم.

زارع‌پور در ادامه درباره ماهواره ناهید ۲ اظهار کرد: این ماهواره مخابراتی قرار است تا پایان سال به لایه لئو پرتاب شود. البته هیچ جای دنیا برای پرتاب ماهواره مرسوم نیست که روز تعیین کنند؛ از این رو به زودی شاهد این اتفاق خواهیم بود.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سؤال دیگری درباره جزئیات برقراری اینترکانشکن بین پیام‌رسان‌های بله و ایتا به صورت آزمایشی گفت: مردم از پیام‌رسان‌‎های متعددی استفاده می‌کنند. هر کسی متناسب با نیاز و سلیقه‌اش یکی از این پیام‌رسان‌ها را که موفق به جذب بالای مخاطب شده، استفاده می‌کند. مشکلی که در این زمینه وجود دارد در رابطه با ارسال و دریافت پیام و فایل است. از این رو تنوع پیام‌رسان‌ها با امکانات مختلف یک فرصت برای رقابت است، به همین دلیل بنا داریم با کمک پیام‌رسان‌ها بحث اتصال متقابل آنها را دنبال کنیم.

زارع‌پور ادامه داد: تست‌های اولیه اتصال پیام‌رسان‌ها انجام شده است و در آینده نزدیک فاز‌های بعدی آن نیز راه‌اندازی می‌شود. فاز نخست، ارسال پیام است که تا یکی دو هفته آینده انجام می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به اینکه فضا رقابتی است، هر کدام از پیام‌رسان‌ها زودتر اقدام کنند، اعلام می‌کنیم که گام بعد ارسال فایل و در مراحل بعدی بقیه امکاناتی را شامل می‌شود که پیام‌رسان‌ها خواهند داشت.

نمایشگاه فناوری‌های محتوای فضای مجازی پس از چهار روز فعالیت از ۱۶ تا ۱۹ بهمن، عصر امروز به کار خود پایان می‌دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha