تلاش دشمن برای ایران‌هراسی میان مسلمانان
کد خبر: 4143354
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۸
رئیس جمهور بیان کرد:

تلاش دشمن برای ایران‌هراسی میان مسلمانان

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه دشمن به دنبال اسلام‌هراسی در دنیا و ایران‌هراسی در میان مسلمانان است، گفت: امروز مسلمانان جهان می‌دانند که بهترین دوست آن‌ها که به عزت و استقلال و حفظ افتخارات آن‌ها فکر کرده و ناامنی آن‌ها را ناامنی برای خود تلقی می‌کند، ایران اسلامی است.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در پایان برنامه‌های سفر دو روزه رسمی خود به اندونزی، ظهر امروز، 3 خرداد با حضور در مسجد استقلال این کشور، ضمن اقامه نماز جماعت ظهر با اظهار خرسندی از حضور در میان نمازگزاران اندونزیایی، مذاکرات خود با رئیس جمهور و دیگر مقامات این کشور را سازنده توصیف کرد.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه همبستگی، وحدت و انسجام مسلمانان امری بسیار مهم و راهبردی است، گفت: این یکپارچگی را هرگز از یاد نبرید چرا که سرمایه بزرگ اندونزی و جهان اسلام است. مساجد علاوه بر محل تجمع و عبادت، باید کانون و جلوه‌گاه مسئولیت‌های اجتماعی مسلمانان نیز باشد.

وی، توجه به دیگران در راستای توجه به خدا را از کارکردهای ضروری و اصلی مساجد عنوان کرد و افزود: امروز توجه به حقوق مردم فلسطین که گرفتار ظلم مستکبران هستند و نیز توجه به وضعیت مردم میانمار و دیگر نقاط دنیا که دچار مشکل هستند، از وظایف ما مسلمانان و از لوازم جلب رضای الهی است.

رئیس جمهور با ارزنده دانستن قدرت تحلیل مسائل توسط مردم اندونزی، بیان کرد: دشمنان می‌خواهند با فضاسازی رسانه‌ای و با تکیه بر قدرت امپراطوری رسانه‌ای جاهلیت مدرن را حاکم کرده و امکان تحلیل را از جوان‌های ما بگیرند، اما آشنایی مردم و جوانان اندونزیایی با ترفندهای دشمن مایه خوشحالی است.

وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت شناخت دسیسه‌های دشمن، اظهار کرد: اگر بصیرت باشد، دشمن موفق نخواهد شد با پرچم «لااله الاالله» جوانان ما را فریب داده و به نابودی بکشد و جنایات بزرگ رقم بزند.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه دشمن به دنبال اسلام‌هراسی در دنیا و ایران‌هراسی در میان مسلمانان است، گفت: اما امروز مسلمانان جهان می‌دانند که بهترین دوست آن‌ها که به عزت و استقلال و حفظ افتخارات آن‌ها فکر می‌کند و ناامنی آن‌ها را ناامنی برای خود تلقی می‌کند، ایران اسلامی است.

انتهای پیام
captcha