تأکید نماینده اردنی بر جرم‌انگاری هتک حرمت قرآن
کد خبر: 4172036
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۶

تأکید نماینده اردنی بر جرم‌انگاری هتک حرمت قرآن

غازى الذنيبات، نماینده مجلس نمایندگان اردن، بر ضرورت جرم‌انگاری هتک حرمت قرآن کریم به عنوان اقدامی افراط‌گرایانه و تروریستی تأکید کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از منشئات، غازی الذنیبات، نماینده مجلس نمایندگان اردن، بر ضرورت جرم انگاری توهین به قرآن کریم که از طریق اقدامات افراطی و تروریستی در برخی از کشورهای تروریستی انجام می‌شود، تأکید کرد.

این تأکید در جلسه مجالس کشورهای اسلامی صورت گرفت که به ریاست ابراهیم بوغالی، رئیس مجلس الجزایر برگزار شد.

این نماینده پارلمان اردن که از طریق ویدئوکنفرانس در این اجلاس سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: هتک حرمت قرآن به استناد آزادی عقیده و بیان غیر قابل‌ قبول است و مجالس عربی و اسلامی باید برای توقف این اقدامات که احساسات مسلمانان را در کشورهای مختلف جهان تحریک می‌کند بسیج شوند.

وی گفت: اردن اقدامات افراطی و بزدلانه‌ای را که افراط‌گرایان در برخی کشورهای اروپایی با سوزاندن نسخه‌های قرآن انجام می‌دهند رد می‌کند و خواستار اتخاذ مواضع شفاف مجلسی برای مقابله با توهین به ادیان و عقاید و مخالفت قاطعانه با هتک حرمت مقدسات مذهبی به بهانه دفاع از آزادی عقیده و بیان است.  

الذنیبات افزود: دولت‌ها باید قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای جرم‌انگاری این رفتارهای نفرت‌آمیز وضع کنند، همانطور که رسانه‌ها، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و موتورهای جستجو باید متعهد شوند که محتوای نفرت‌انگیز و تشویق کننده خشونت را منتشر نکنند و حداکثر مجازات‌ها را علیه هر فردی که در گسترش این رفتارهای افراطی سهیم باشد، اعمال کنند.

انتهای پیام
captcha