هژمونی آمریکا با تسخیر لانه جاسوسی به چالش کشیده شد
کد خبر: 4179572
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۶
مهدی شریفیان:

هژمونی آمریکا با تسخیر لانه جاسوسی به چالش کشیده شد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با تسخیر لانه جاسوسی و افشای اسناد جاسوسی آمریکا به قدرت و هژمونی ایالات متحده در منطقه و جهان خدشه وارد شد.

مهدی شریفیان، نماینده مردم تهران در مجلس

مهدی شریفیان، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اجتماعی در گفت‌وگو با ایکنا، درباره 13 آبان؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: انقلاب اسلامی به قدرت و هژمونی آمریکا در منطقه و جهان خدشه وارد کرد و به مرور زمان روحیه آزادی‌خواهی و استکبارستیزی را در منطقه و در سایر نقاط دنیا ترویج داد.

وی افزود: همانطورکه مقام معظم رهبری در دیدار با دانش‌آموزان فرمودند ملت ایران با تسخیر لانه جاسوسی و افشای اسناد جاسوسی ایالات متحده ضربه بزرگی را به این کشور وارد کردند؛ ضربه‌ای که تا پیش از آن هیچ کشوری جرئت انجام آن را نداشت ولی ملت ایران با شجاعت خود چنین کاری را انجام دادند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این موضوع که باید ابعاد مختلف جنایت‌ها و خیانت‌های آمریکا علیه ملت ایران به خوبی تبیین شوند، اظهار کرد: نسل جوان نیاز دارد که این موضوعات را بداند، از تاریخ و از اتفاقاتی که در طول دهه‌ها علیه این ملت گذشته آگاه شود به ویژه اینکه در شرایط جنگ نرم و جنگ رسانه‌ای، روایت‌ها تحریف می‌شوند؛ بنابراین ضروری است از طریق جهاد تبیین با تحریف واقعیت‌ها مقابله کنیم و از تطهیر چهره‌های منفوری مانند بقایای جامانده از زمان پهلوی منحوس و رژیم طاغوت جلوگیری شود.

شریفیان یادآور شد: ایالات متحده آمریکا با انجام کودتای 28 مرداد مانع توسعه ملت ایران شد و انقلاب اسلامی و تسخیر سفارت آمریکا پاسخی به آن کودتا و دیگر جنایت‌هایی بود که عمال ایالات متحده در کشور مرتکب شدند ولی معاندان و رسانه‌های وابسته بدون اشاره به حوادث تاریخی و دست داشتن آمریکا و انگلیس در این حوادث در تلاش هستند چهره‌ای مطلوب و حامی حقوق بشر از آنها به نمایش بگذارند و هیچ‌گاه به این نکته اشاره نمی‌کنند چرا آمریکا از کودتای 28 مرداد حمایت کرد، چرا در جنایت‌های رژیم شاه علیه مردم ایران دست داشت و یا چرا جنگ هشت ساله را به کشور تحمیل کرد؟ پاسخ به این پرسش‌ها مشخص است و اگر بخواهند پاسخ دهند برایشان اسباب شرمندگی می‌شود. 

وی بیان کرد: در واقع اینها دستاوردهای انقلاب را کم‌رنگ جلوه می‌دهند، درصورتی‌که توسعه کشور بعد از انقلاب آن هم در شرایط تحریم بنا بر آمارها و گزارشات بین‌المللی بی‌نظیر و خیره‌کننده است؛ توسعه‌ای که درون‌زا و بدون وابستگی به خارج کشور بوده است.

نماینده مردم شریف تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: انقلاب اسلامی، تسخیر لانه جاسوسی و حمایت از جنبش‌های استکبارستیزانه و آزادی‌خواهانه به ایران عزت، جایگاه و قدرت بخشید و جمهوری اسلامی ایران را به قطب مقاومت و مبارزه با استکبار تبدیل کرد.

انتهای پیام
captcha