تمدن سازی امام (ره) اقتدار و عزت ایران اسلامی را فراهم کرد
کد خبر: 4197303
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۶
استاندار تهران در مراسم گلباران جایگاه جلوس امام خمینی(ره):

تمدن سازی امام (ره) اقتدار و عزت ایران اسلامی را فراهم کرد

علیرضا فخاری با بیان اینکه شناخت امام خمینی(ره) از دین و سیاست زمینه تبدیل جمهوری اسلامی ایران را به الگویی برای ملت‌های آزاده فراهم کرد، گفت: تمدن‌سازی که امام راحل کلید زدند اقتدار و عزت ایران اسلامی را به همراه آورد.

علیرضا فخاری، استاندار تهران

به گزارش خبرنگار ایکنا، جایگاه جلوس امام خمینی(ره) در قطعه ۱۷ بهشت زهرا(س) و گلزار شهدا صبح امروز، پنجشنبه 12 بهمن و  همزمان با آغاز چهل‌وپنحمین سالروز بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی و ورود تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به کشور گلباران شد.

در ابتدای این مراسم آیاتی از کلام‌الله مجید قرائت شد و سرود ملی کشورمان توسط رزم‌نوازان ارتش جمهوری اسلامی اجرا شد. همچنین پس از اجرای سرود تعدادی از خانواده‌های معزز شهدا تقدیر شدند.

علیرضا فخاری، استاندار تهران سخنران اصلی این مراسم بود که با تبریک فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: مفتخرم امروز در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در گلزار شهدا و جایگاه جلوس امام راحل قرار داریم. امام خمینی(ره) فقط با هدف و نیت خدمت به مردم و احیای دین و ترویج فرهنگ اسلامی به کشور بازگشتند و رهبری انقلاب را برعهده گرفتد. ایشان در تاریخ امروز ما به عنوان ایجادکننده گسل میان دو الگوی غرب و شرق مطرح هستند و تحلیل دقیقی از دنیای قدرت و شناخت درستی از منطق زر و زور داشتند.

وی افزود: ویژگی‌های امام راحل باعث شد تا زمینه تحقق انقلاب اسلامی فراهم شود و واجب است در این ایام یافته‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی را مرور کنیم. اراده امام راحل برگفته از اراده الهی بود. ممزوج شدن شناخت الهی و حمایت امت به جمهوری اسلامی منجر شد ‌ 

استاندار تهران بیان کرد: شناخت امام خمینی(ره) از دین و سیاست فراتر از مرزهاست و بسترهای تبدیل جمهوری اسلامی به الگویی برای ملت‌های آزاده را فراهم کرده است. تمدن‌سازی که امام راحل کلید زدند اقتدار و عزت ایران اسلامی را به همراه آورد.

فخاری گفت: دشمنی دشمنان به خاطر اثربخش بودن ملت ایران در جهان است و به همین دلیل دنیای استکبار به دنبال مسدودسازی اثربخشی ملت ایران است. حرکت رو به ترقی که ملت ایران آغاز کرده به برکت انقلاب اسلامی است. 

وی با بیان اینکه رشد مادی کشور در تمام ابعاد منجر به ایجاد قدرت و بازدارندگی ملت ایران شده است، افزود: مسیری که در آن قرار داریم مسیر نورانی است و نباید هیچگاه آن را فراموش کرد. با ولایت امام امت یعنی مقام معظم رهبری مسیر پیشرفت همواره ادامه دارد و پایان‌ناپذیر است.

پس از سخنرانی استاندار تهران، گروه سرود دختران خادم‌الشهدا سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص) استان تهران قطعه‌ای را در وصف اهمیت حجاب اجرا کردند. 

گلباران جایگاه جلوس حضرت امام(ره)

در پایان این مراسم هم جایگاه جلوس امام راحل گلباران شد.

انتهای پیام
captcha