کد خبر: 4214031
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۵

تاکید مجمع فقه اسلامی بر ممنوعیت حج بدون مجوز

مجمع فقه اسلامی با صدور بیانیه‌ای خواستار پایبندی به ممنوعیت حج بدون مجوز شد.

به گزارش ایکنا به نقل از الخلیج 365، قطب مصطفی سانو، دبیرکل مجمع بین‌المللی فقه اسلامی در بیانیه‌ای بر ممنوعیت انجام بدون مجوز مناسک حج تأکید کرد و گفت: اعضا و کارشناسان این مجمع از همه مسلمانان می‌خواهد که به حکم مندرج در این بیانیه مبنی بر عدم جواز رفتن به حج بدون کسب مجوز از مراجع ذی‌ربط پایبند باشند.

وی همچنین از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، خطبای مساجد، واعظان و علمای داخل و خارج از جهان اسلام خواست تا این بیانیه را منتشر کنند و ضمن تبیین آثار قانونی نقض آن، از مسلمانان بخواهند که به آن پایبند باشند.

پیشتر در همین رابطه عادل حنفی، نایب رئیس اتحادیه کل مصریان عربستان سعودی اعلام کرد که از امروز شنبه، ۴ می ۲۰۲۴ (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳) دستورالعمل سازمان حج مربوط به موسم حج سال ۱۴۴۵/۲۰۲۴ اجرا می‌شود.

حنفی توضیح داد که دستورالعمل سازمان حج مستلزم آن است که افراد مقیم عربستان که قصد ورود به مکه را دارند باید از مراجع ذی‌صلاح مجوز بگیرند.

نایب رئیس اتحادیه کل مصریان عربستان افزود: در صورت نداشتن مجوز ورود، مراکز کنترل امنیتی منتهی به مکه مکرمه، از ورود آن‌ها به مکه جلوگیری خواهند کرد.

وی تصریح کرد: خودروها و افرادی که دارای مجوز صادره از مراجع ذی‌صلاح برای ورود به مشاعره مقدسه، یا مدرک اقامت صادره از مکه مکرمه، یا جواز عمره و حج نیستند، بازگردانده خواهند شد.

انتهای پیام
captcha