کد خبر: 4216418
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۸

نخستین گروه از زائران ایرانی حج امروز محرم می‌شوند

نخستین گروه از زائران بیت‌الله الحرام حج تمتع، امروز شنبه ۲۹ اردیبهشت، در مسجد شجره مُحرم خواهند شد.

نخستین زائران ایرانی حج امروز محرم می‌شوندبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، علی اصغری، مسئول ستاد مدینه منوره با اشاره به اینکه تمام زیرساخت‌ها برای میزبانی از هموطنانمان در مدینه آماده است، اظهار کرد: عملیات حج تمتع ۱۴۰۳ به بهترین شکل خود در حال انجام است و با هماهنگی‌هایی که در ایران و کشور میزبان شده است سفر هوایی ضیوف‌الرحمن به مدینه منوره بر اساس برنامه ادامه دارد.

وی افزود: تا پایان امشب حدود ۹ هزار و ۳۳۳ نفر از زائران ایرانی به مدینه خواهند رسید. زائران کاروان‌ها حج تمتع تاکنون در ۱۷ هتل در شهر پیامبر(ص) اسکان یافته‌اند.

مسؤل ستاد مدینه منوره ضمن یادآوری این موضوع که به روزهای اوج حضور زائران کشورمان به مدینه منوره نزدیک شده‌ایم، گفت: هم اکنون (تا بامداد 29 اردیبهشت) زائرانی از ۱۱ استان کشور از جمله آذربایجان شرقی، البرز، تهران، خوزستان، سمنان، قم، قزوین، کرمان، کرمانشاه، لرستان و مرکزی در قالب ۷۱ کاروان در مدینه منوره حضور دارند. پیش‌بینی می‌شود در دو روز آینده میزبان ۱۲ هزار زائر ایرانی باشیم.

اصغری با اشاره به اینکه فرصت پنج روزه نخستین کاروان‌ها برای حضور در مدینه رو به اتمام است، اعلام کرد: یکی از اقدامات مهم حج تمتع ۱۴۰۳ این است که تمامی زائران برای نخستین بار به وسیله قطار سریع‌السیر از مدینه به مکه عازم خواهند شد. در همین راستا حدود هزار و ۷۵۵ زائر امروز عازم مدینه خواهند شد. این زائران پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد شجره مُحرم می‌شوند. 

انتهای پیام
captcha