کد خبر: 4217536
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۴
محمدکاظم انبارلویی:

سیدالشهدای خدمت بهترین توصیف از شهید آیت الله رئیسی است

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به حق عنوان شهید خدمت را برای آیت‌الله رئیسی برگزیدند، گفت: برای این خادم الرضا خستگی و ناامیدی معنا نداشت و لذا سیدالشهدای خدمت بهترین صفت برای شهید آیت الله رئیسی است.

محمدکاظم انبارلویی

محمدکاظم انبارلویی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با ایکنا، با تسلیت شهادت شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به حق عنوان شهید خدمت را برای آیت‌الله رئیسی برگزیدند و این عنوان واقعاً شایسته ایشان است. این واژه در فضای حقیقی و مجازی به پرتکرارترین واژه تبدیل شد و مورد استقبال همگان قرار گرفت زیرا با واقعیت تطابق داشت و مردم متوجه آن شدند.

وی افزود: شهید آیت‌الله رئیسی در راه خدمت به مردم به شهادت رسید و برای این خادم الرضا خستگی و ناامیدی معنا نداشت و لذا سیدالشهدای خدمت بهترین صفت برای آقای رئیسی است.

صفحه نورانی در تاریخ انقلاب ورق خورد

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: شهادت آیت‌الله رئیسی، وزیر امور خارجه کشورمان و حاج‌آقا آل هاشم و دیگر کسانی که در بالگرد بودند صفحه نورانی را در تاریخ جمهوری اسلامی ایران ورق زد و این شهیدان گرانقدر برای همیشه در یادها ماندند. در شرایط فقدان این شهدا، ایمان به حکمت الهی تنها راه تسلی‌بخش است.

انبارلویی در ادامه ابیاتی را به شرح ذیل از دیوان حافظ قرائت کرد و گفت:

هان مَشو نومید چون واقِف نِه‌ای از سِرِّ غیب
باشد اندر پرده بازی‌هایِ پنهان غم مخور

ای دل اَر سیلِ فنا بنیادِ هستی بَر کَنَد
چون تو را نوح است کشتیبان، ز طوفان غم مخور

وی تصریح کرد: شهادت آیت‌الله رئیسی و یارانش اولین و آخرین حادثه ناگواری نخواهد بود که برای انقلاب اسلامی می‌افتد چون این ملت شهادت شهید بهشتی‌ها، شهید باهنرها و شهید رجایی‌ها را تجربه کرده و شاهد به خاک و خون کشیده شدن شهدای محراب بوده است و 17 هزار شهید ترور و ده‌ها هزار رزمنده را در جنگ تحمیلی تقدیم انقلاب و امام زمان(ع) کرده تا ایران اسلامی و اسلام عزیز سرفراز و استوار باشد.

اخلالی در مسیر خدمت به مردم به وجود نخواهد آمد

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه با شهادت آیت‌الله رئیسی هیچ اخلالی در روند خدمت‌رسانی به مردم به وجود نخواهد آمد، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند شهید رئیسی مرد خدمت بود و خستگی برای او معنا نداشت. انقلاب اسلامی مردان بسیاری را برای خدمت به مردم تربیت کرده که سرازپا نمی‌شناسند. شهید رئیسی تربیت‌شده مکتب امام و انقلاب است و هم شاگردان بسیاری را تربیت کرده و هم راه او پرقدرت‌تر از قبل ادامه خواهد داشت.

انبارلویی یادآور شد: امام خمینی(ره) در وصیتنامه خودشان تأکید کردند با رفتن یک خدمتگزار در سد آهنین ملت ایران هیچ خللی ایجاد نمی‌شود و خداوند نگهدار این ملت و مظلومان جهان است.

مردم با خادمان واقعی هم‌مسیر هستند 

وی اظهار کرد: حضور پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت در تبریز، تهران و دیگر شهرها نشان داد که دل و قلب مردم همواره با انقلاب اسلامی و ولایت  است و با خدمتگزاران واقعی و با اخلاص خود خود هم‌مسیر هستند و در قدرشناسی از خدمات آنها چیزی کم نمی‌گذارند. مطمئناً نام آیت‌الله شهید رئیسی به عنوان یک شهید نورانی در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت و ضبط خواهد شد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با تأکید بر اهمیت حفظ وحدت و همبستگی ملت ایران پس از این حادثه اظهار کرد: خون پاک شهدای حادثه اخیر در رگه‌های انسجام ملی جریان پیدا خواهد کرد و گروه‌ها و احزاب و رجال سیاسی و مذهبی با مسئولیت‌شناسی پای خون شهدای خدمت می‌ایستند و گام بلندی برای تقویت و گسترش اتحاد ملی برخواهند داشت. این خون پیام‌های بسیاری دارد و به مرور زمان ملت آن را دریافت خواهند کرد.

گفت وگو از سعید امینی

انتهای پیام
captcha