کد خبر: 4219306
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۸
آیت‌الله حسینی بوشهری در دیدار خانواده شهدای خدمت:

شکستن فضای تحریم از دستاورد‌های شهیدان رئیسی و امیرعبداللهیان بود

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: شکستن فضای تحریم در پرتو ارتباط هرچه بیشتر با دیگر کشور‌ها از دستاورد‌های شهیدان خدمت رئیسی و امیرعبداللهیان بود.

سیدهاشم حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین حوزه‌ علمیه قم

به گزارش خبرنگار ایکنا، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین حوزه‌ علمیه قم شامگاه پنجشنبه 10 خرداد در دیدار خانواده شهید حسین امیرعبداللهیان، وزیر فقید امور خارجه کشورمان با اظهار تأسف از جنایات رژیم صهیونیستی در رفح و تسلیت شهادت شهدای خدمت اظهار کرد: ملت ما نشان دادند که قدرشناسند و کل کشور قبل از اعلام خبر قطعی شهادت این عزیزان و بعد از آن، سر از پا نشناخته و قدرشناسانه به صحنه آمدند و کشور‌های دنیا این پیام را دریافت کردند که این کشور از پشتوانه مردمی و ثبات برخوردار است.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری ثبات امروز کشور را مرهون هویت انقلاب اسلامی و حضور مردم در صحنه دانست و خاطرنشان کرد: از دست دادن هر کدام از این عزیزان اگر در کشور دیگری اتفاق می‌افتاد، مشکلات زیادی را ایجاد می‌کرد، اما خوشبختانه کشور دارای ثبات است.

امام جمعه قم افزود: شهادت این عزیزان در راستای اهداف پیامبران الهی، یعنی قدم برداشتن در راه حق و خدمت به مردم بود. اینها «عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ» هستند و این ما هستیم که احساس تنهایی می‌کنیم.

وی شکستن فضای تحریم در پرتو ارتباط هرچه بیشتر با دیگر کشور‌ها را از دستاورد‌های شهید رئیسی و شهید امیرعبداللهیان عنوان کرد و گفت: همدلی و همراهی داخلی و خارجی در تسلیت شهادت شهدای خدمت، نشان از شخصیت بزرگ شهید امیرعبداللهیان و دیگر شهدا دارد.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: نام این عزیزان در تاریخ جاودانه خواهد شد و فرزندان این کشور از آنها به نیکی یاد خواهند کرد.

وی الگوی شهادت را در تاریخ اسلام، آرامش بخش توصیف کرد و گفت: فردای قیامت این شهدا در صفی هستند که حسین بن علی و امیرالمؤمنین(علیهما السلام) و همچنین تمامی شهدای صدر اسلام تا کنون در آن قرار دارند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه ضمن توصیه خانواده این شهید خدمت به صبر، ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با گام‌هایی استوار جنبه الگویی برای دیگران پیدا کنید و مسیر این شهید را ادامه دهید.

انتهای پیام
captcha