کد خبر: 4219658
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۵
حجت‌الاسلام منتظری:

تصمیمات شهید رئیسی مبتنی بر پیوست عدالت بود

رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه رویکرد عدالت‌طلبانه شهید رئیسی از قرآن، سیره ائمه معصومین(ع) و خط امام راحل و رهبری نشئت می‌گرفت، گفت: رئیس جمهور شهید همیشه مبتنی بر پیوست عدالت تصمیم می گرفت و مسئولان را از تصمیماتی که به عدالت آسیب می‌زد منع می‌کرد.

حجت الاسلام منتظری

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری، رئیس دیوان عالی کشور در گفت‌وگو با ایکنا، درباره رویکرد شهید آیت‌الله رئیسی به مفهوم عدالت گفت: شهید آیت‌الله رئیسی در همه مسئولیت‌هایی که برعهده داشت معتقد به در نظر گرفتن عدالت بود و عدالت را سرلوحه کار خود قرار می‌داد.

وی افزود: شهید رئیسی در دوره مسئولیت ریاست قوه قضاییه در هر سخنرانی و جلسه‌ای بر در نظر گرفتن مقوله‌ مهمی به نام عدالت تأکید می‌کرد و این رویکرد را در دوره ریاست جمهوری‌ تقویت کرد. 

رئیس دیوان عالی کشور بیان کرد: شهید رئیسی در دوران ریاستش بر قوه قضائیه به منظور تحقق هرچه بیشتر عدالت نقش مهمی در زمینه تدوین سند تحول این قوه ایفا کرد و از سوی دیگر بر تحقق حقوق عامه تأکید می‌کرد.

منتظری با بیان اینکه رویکرد عدالت‌طلبانه شهید رئیسی از قرآن، سیره ائمه معصومین(ع) و خط امام راحل و رهبری نشئت می‌گرفت، گفت: رئیس جمهور فقید همیشه بر محوریت عدالت در برنامه‌ها و تصمیمات توجه داشت و مسئولان را از تصمیماتی که به عدالت آسیب می‌‎زد منع می‌کرد. در واقع ایشان عدالت را عامل وحدت جامعه، پایان محرومیت‌ها و مقابله با فساد تعبیر می‌کرد.

وی در پایان اظهار کرد: شهید رئیسی اعتقاد قلبی و عملی به امام و رهبری داشت و خود را کاملاً فدای جمهوری اسلامی ایران و ملت عزیز کرده بود و امیدواریم راه و مسلک این شهید ادامه پیدا کند.

گفت‌وگو از سعید امینی

انتهای پیام
captcha