کد خبر: 4219704
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۵
پاک‌آیین در تحلیل نامه رهبری به دانشجویان آمریکایی تأکید کرد؛

احیا و تقویت روحیه حق‌طلبی با دعوت به مطالعه قرآن

دیپلمات ارشد کشورمان با تأکید بر اینکه مهمترین محور نامه رهبر انقلاب به دانشجویان آمریکایی، آشنایی با قرآن است، گفت: هدف از این توصیه احیا و تقویت روحیه حقیقت‌طلبی در قلب و روح دانشجویان و سایر مخاطبان است تا با تداوم مقاومت خود برای دفاع از مظلوم و مبارزه با ظلم قدم بردارند.

محسن پاک‌آیین، دیپلمات پیشین کشورمان و سفیر اسبق ایران در جمهوری آذربایجان

محسن پاک‌آیین، دیپلمات پیشین کشورمان و سفیر اسبق ایران در جمهوری آذربایجان، در گفت‌وگو با ایکنا درباره تحلیل خود از نامه رهبر معظم انقلاب به دانشجویان آمریکایی حامی مردم فلسطین گفت: این نامه در زمانی صادر شد که اکثریت مردم جهان از جنایات و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه به شدت متنفر هستند و از این رژیم کودک‌کش ابراز انزجار می‌کنند؛ لذا زمان صدور نامه از سوی رهبر انقلاب بسیار مناسب و معنادار بود.

وی با اشاره به لحن دلسوزانه و پدرانه رهبر انقلاب در این نامه گفت: ایشان دانشجویان معترض را انسان‌هایی شرافتمند و با وجدان معرفی کرده که این امر موجب افزایش نفوذ و اثرگذاری این نامه می‌شود.

تعریف جدید از جغرافیای مقاومت

پاک‌آیین با بیان اینکه رهبر انقلاب در این نامه دانشجویان حامی فلسطین را بخشی از جبهه مقاومت می‌نامند، گفت: این اقدام بدیع به معنای تعریف جدید از جغرافیای مقاومت است که گستره جغرافیایی و اندیشه‌ای آن را به نقطه‌ای بسیار دورتر از غرب آسیا و در قلب آمریکا به منزله حامی اصلی رژیم صهیونیستی می‌برد.

این دیپلمات با سابقه کشورمان یادآور شد: در واقع از منظر رهبر انقلاب این دانشجویان معترض حامی فلسطین که اغلب غیر مسلمان هستند با محکومیت نسل‌کشی در غزه در قالب تظاهرات گسترده و به رغم خطر بازداشت و دستگیری و انواع و اقسام فشارها، روش جدیدی را در یک جغرافیای تازه برای حمایت از فلسطین و غزه ابداع کرده و لذا با این اقدام به جبهه مقاومت پیوسته‌اند.

تبیین روایت اصیل از تولد نامشروع صهیونیست

وی بیان کرد: در واقع هر شخص، جریان و گروه، فارغ از دین و مذهب و ملیت، که حامی مبارزه با ظلم و در تلاش برای توقف جنایت و نسل‌کشی این رژیم تروریست و نژادپرست است و احقاق حق ملت فلسطین را دنبال می‌کند، جزئی از محور مقاومت محسوب می‌شود.

پاک‌آیین با اشاره به تبیین روایت اصیل و صحیح از تولد نامشروع این رژیم جعلی در نامه رهبر انقلاب، گفت: این روایتی است که به دلیل اعمال سانسور امپراتوری رسانه‌ای صهیونیسم به گوش بسیاری از مردم جهان و به ویژه دانشجویان آمریکایی نرسیده است.

وی افزود: سالیان طولانی و به قدمت تأسیس اسرائیل، از رژیم صهیونیستی در آمریکا و غرب به منزله نماینده یهود در سرزمین موعود یاد می‌شود. این در حالی است که جمعیت زیادی از یهودیان نه تنها این رژیم را نماینده دین یهود نمی‌شناسند بلکه جنایات این رژیم را علیه مردم مظلوم فلسطین، خلاف تمام آموزه‌های تورات و تعالیم پیامبران الهی می‌دانند.

دیپلمات پیشین کشورمان تصریح کرد: نامه رهبر انقلاب به دانشجویان آمریکایی این مسئله را صادقانه مطرح کرد که پس از جنگ جهانی، چند هزار تروریست به مرور وارد فلسطین شدند و این سرزمین را با کشتار و جنایات ‌بی‌رحمانه غصب‌ کردند و دولت اسرائیل از همان آغاز با جنایت و خون در این منطقه متولد شد.

افشای چهره واقعی آمریکا

پاک‌آیین افشای چهره واقعی آمریکا به منزله حامی اصلی رژیم صهیونیستی را از جمله دیگر محورهای مهم نامه رهبر معظم انقلاب خواند و گفت: آمریکا با حمایت‌های همه‌جانبه سیاسی و اقتصادی و نظامی از اسرائیل، نقش اساسی در ادامه کشتار و جنایت این رژیم داشته است.

وی با اشاره به بخشی از نامه رهبر انقلاب؛ «دولت آمریکا و شرکایش، حتی از یک اخم در برابر این تروریسم دولتی و ظلم مستمر، دریغ کردند. امروز هم برخی اظهارات دولت ایالات متحده در قبال جنایت هولناک غزه بیش از آنچه واقعی باشد، ریاکارانه است»، گفت: نکته مهم این نامه، بشارت و نوید رهبر معظم انقلاب به دانشجویان آمریکایی مبنی بر حتمی بودن تحول در نظم ظالمانه حاکم بر جهان است.

دلایل تحول در نظم ظالمانه جهانی در اندیشه رهبری

پاک‌آیین درباره دلایل این تحول در نظم ظالمانه جهانی در اندیشه رهبر انقلاب، گفت: بیدار شدن وجدان‌ها در سطح جهانی، آشکار شدن حق در مقابل باطل و نیرومندی جبهه مقاومت و مشخص شدن ماهیت ضد انسانی نظام سلطه از جمله عوامل و نشانه‌های گذار به یک تغییر و تحول در نظم جهانی فعلی است.

سفیر پیشین کشورمان در جمهوری آذربایجان با بیان اینکه این نشانه‌ها و شاخص‌ها، تغییر در نظم موجود را ممکن کرده است، گفت: اتفاقات اخیر نویدبخش طلیعه یک نظم عادلانه در سطح جهان است و جنبش ضد صهیونیستی دانشجویان در آمریکا در صورت باور به امکان تغییر در این نظم ظالمانه نقش مهمی در گذار به نظم جدید جهانی مبتنی بر عدالت و کرامت انسانی ایفا خواهد کرد.

 آشنایی با قرآن؛ مهترین محور نامه

وی مهمترین محور این نامه را توصیه رهبر انقلاب به دانشجویان آمریکایی برای آشنایی با قرآن خواند و گفت: هدف از این توصیه احیا و تقویت روحیه حقیقت‌طلبی در قلب و روح دانشجویان و سایر مخاطبان است تا با تداوم مقاومت خود برای دفاع از مظلوم و مبارزه با ظلم، با آگاهی و بصیرت در مسیری جدا از مسیر فریب و ریاکاری دولتمردان خود، قدم بردارند.

پاک‌آیین در پایان اظهار کرد: یکی از مهمترین درس‌های قرآن این است «نه به کسی ظلم کنید و نه زیر بار ظلم بروید» که این نامه به آن اشاره کرده است. لذا آشنایی دانشجویان معترض آمریکایی با آموزه‌های انسان‌ساز و ظلم‌ستیز قرآن می‌تواند بنیه اعتقادی و وجدانی آنها را برای مبارزه جبهه مستکبران به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی و دفاع از مظلومان جهان و در رأس آنها ملت فلسطین تقویت کرده و آنها را در این مسیر مستحکم سازد.

گفت‌وگو از سمیرا انصاری

انتهای پیام
captcha