کد خبر: 4219863
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۲

گزارش وزیر کشور از روند ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست‌ جمهوری

احمد وحیدی در پایان مهلت ثبت نام داوطلبان انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ضمن ارائه گزارشی از روند ۵ روزه، گفت: با تلاش دست اندرکاران این دوره، شاهد روند جدید از ثبت نام بودیم.

وزیر کشور

به گزارش ایکنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی، عصر دوشنبه، ۱۴ خرداد، در پایان مرحله ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، ابتدا سی و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت گفت و در یادکردی از وقایع ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ افزود: یوم الله ۱۵ خرداد از ایام بزرگ تاریخ انقلاب اسلامی است که منشا تحولات عظیمی در ایران عزیز و سطح منطقه و جهان شد.

وی اضافه کرد: امروز همه صحبت‌های رهبر عزیزمان را شنیدیم، به ویژه در بحث انتخابات که همواره راهگشای همه ما و داوطلبان عزیز که برای حضور در این صحنه بزرگ خود را آماده کرده‌اند، بوده و هست.

وزیر کشور با اشاره به روند ۵ روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، از همه دست‌اندرکاران این مرحله و نیز از اصحاب رسانه تقدیر و تشکر کرد و گفت: در این ۵ روز با حضور گرمتان و با انعکاس خبرها گرمی بخش این دوره از انتخابات تا این مرحله بودید و انشالله تا به انتها نیز همینطور خواهد بود.

وی همچنین از پوشش زنده این ۵ روز از صدا و سیما نیز تقدیر کرد.

وحیدی با اشاره به نظم و انضباط جاری در این مرحله از انتخابات ریاست جمهوری افزود: این مرحله از سوی دست اندرکاران ثبت نام نامزدها به خوبی پشت سر گذاشته شد و کار در نهایت نظم و انضباط پیش رفت.

وی با اشاره به شکل و رویه این مرحله از ثبت نام، گفت: با تلاش دست اندرکاران این دوره، شاهد یک روند جدید از ثبت نام بودیم که جای تشکر و قدردانی دارد. 

وزیر کشور همچنین ضمن تشکر از شورای نگهبان و هیئت نظارت در خصوص فرصت هایی که برای داوطلبان در این مرحله ایجاد کرد، افزود: داوطلبان با فرصت مختصری که تدارک دیده شده بود، برنامه‌هایشان را ارائه کردند و دیدگاه‌هایشان به خوبی انعکاس یافت و به حمد الله این مرحله از کار به خوبی و با انضباط و با نظم ارزشمندی صورت گرفت. داوطلبان عزیز فرصت پیدا کردند به شکل مختصر حرف ها و برنامه‌هایشان را بگویند و به حمدالله به خوبی هم منعکس شد.

وحیدی بر ادامه مراحل بعدی این دوره از انتخابات به شکلی خردمندانه و اخلاق مدارانه، تاکید کرد و گفت: انشاء الله شاهد حضور داوطلبان با توجه به وضعیت کنونی، پس از شهادت آیت الله رئیسی، باشیم که این انتظار ملت ایران است.

وزیر کشور تصریح کرد: در فقدان شهید بزرگوار آیت‌الله رئیسی مسئولیت بزرگی بر عهده همه ما و به ویژه داوطلبان عزیز قرار گرفته تا بتوانند راه این شهید را ادامه دهند و لبیکی به این خیزش بزرگ ملت ایران باشد.

وی افزود: انشالله با تاکیداتی که امروز هم رهبر عزیزمان راجع به اخلاق مداری در حوزه انتخابات فرمودند، تداوم این فضای پاک و منزه حاصل شده از شهادت این شهیدان را حفظ کنیم و بتوانیم یک انتخابات تراز را شاهد باشیم.

وحیدی در پایان گزارشی از روند ۵ روزه ثبت نام داوطلبان ارائه داد.

وی بار دیگر از اصحاب رسانه اعم از رسانه ملی، خبرگزاری‌ها، مطبوعات، عکاسان و خبرنگاران بابت پوشش کامل و لحظه به لحظه این رویداد تشکر کرد.

انتهای پیام
captcha