کد خبر: 4219928
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۳

رونمایی از نخستین کیف پول الکترونیک برای حجاج در عربستان

وزارت حج و عمره عربستان با همکاری بانک ملی این کشور نخستین کیف پول دیجیتال بین‌المللی را که مخصوص زائران حج و عمره است راه‌اندازی کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از گلف نیوز، وزارت حج و عمره عربستان با همکاری بانک ملی این کشور (SNB AlAhli)، اولین کیف پول دیجیتال بین‌المللی را که مخصوص زائران حج و عمره است با نام Nusuk Wallet راه‌اندازی کرد.

کیف پول نسک با حضور توفیق الربیعه، وزیر حج و عمره، روز دوشنبه به طور رسمی راه‌اندازی شد.

این کیف پول دیجیتال نوآورانه راه حلی جامع برای مدیریت امور مالی و هزینه‌ها در طول سفرهای زیارتی ارائه می‌دهد. کیف پول نسک از فناوری‌های پیشرفته و روش‌های رمزگذاری برای اطمینان از حداکثر امنیت برای تراکنش‌های مالی کاربران استفاده می‌کند.

احمد بن سلیمان المیمن، مدیر بخش تجربه دیجیتال در وزارت حج و عمره عربستان، با پرداختن به اهمیت این اقدام آن را یک نقطه عطف دانست که شش دستاورد کلیدی خواهد داشت. 

المیمن تأکید کرد که کیف پول نسک تلفیقی از فناوری مدرن با نیازهای خاص کاربران، ادغام ویژگی‌های پیشرفته مانند هوش مصنوعی، رمزگذاری و تأیید هویت بیومتریک است.

صالح بن ابراهیم الفریح، مدیر عامل سرمایه گذاری و پرداخت دیجیتال بانک ملی عربستان نیز تأکید کرد که کیف پول نسک به مقررات تعیین شده توسط بانک مرکزی عربستان سعودی (SAMA) پایبند است و از رعایت بالاترین استانداردهای امنیت مالی و انطباق با مقررات اطمینان می‌دهد.

وزارت حج و عمره عربستان در راستای تعهد خود به بهبود مستمر تجربه زیارت، آمادگی خود را برای همکاری با همه ذینفعان مربوطه ابراز کرد و از نهادهای بخش خصوصی درخواست کرد تا ایده‌ها و راه حل‌های خود را به اشتراک بگذارند.

قابل ذکر است این اولین کیف پول دیجیتال و کارت بانکی بین‌المللی است که مخصوص زائران حج و عمره‌گزاران طراحی شده است و عصر جدیدی از راحتی و امنیت را برای دارندگان آن رقم می‌زند. کیف پول دیجیتال یک برنامه یا سرویس آنلاین است که برای پرداخت الکترونیک یا ذخیره بلیط‌ها و اسناد الکترونیک استفاده می‌شود.

انتهای پیام
captcha