کد خبر: 4220046
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۵
یوسف قنبری بیان کرد؛

حج؛ فرصتی برای ارائه توان قاریان ایرانی + فیلم

یکی از اعضای کاروان قرآنی نور اعزامی به سرزمین وحی با اشاره به اینکه حضور هر شخصی در سرزمین وحی برای او یک نقطه عطف است، گفت: سفر حج فرصت مغتنمی برای قاریان ایرانی است تا توان قاری شیعی را به گوش مسلمانان دنیا برسانند.

فرصتی برای ارائه توان قاریان ایرانی + فیلم

به گزارش ایکنا، یوسف قنبری، قاری ممتاز قرآن کریم امسال به عنوان عضوی از کاروان قرآنی نور اعزامی به سفر حج برای اولین بار عازم این سفر معنوی شده است.

وی از قاریان شناخته شده استان زنجان بوده و از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زنجان است که مسئولیت اداره قرآن و عترت این دانشگاه را نیز بر عهده دارد.

قنبری دارای دو فرزند است و بیشتر از 20 سال است که در محضر اساتید شناخته شده استان زنجان علوم و فنون تلاوت قرآن کریم را فراگرفته است.

این قاری ممتاز در رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل قرآن کریم در مسابقات قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه، جشنواره قرآنی وزارت بهداشت، مسابقات قرآن وزارت ورزش و جوانان، جشنواره تلاوت‌های مجلسی و ... رتبه‌های مختلفی کسب کرده است.

یوسف قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، با اشاره به اینکه اصلی‌ترین فصل مشترک همه مسلمانان جهان قرآن کریم است و لذا به نظر من اصلی‌ترین رسالت کاروان قرآنی نور این است که این محور اتحاد را هر چقدر که می‌توانند در برنامه‌ها پررنگ‌تر لحاظ کنند، گفت: قاریان قرآن و خاصه قاریان ایرانی عزیز به نمایندگی از جهان تشیع نمونه‌هایی از تلاوت زیبای قاری شیعی را در آنجا به نمایش خواهند گذاشت. 

این قاری ممتاز با تأکید بر اینکه حضور قاریان در سرزمین وحی یک نقطه عطف است، بیان کرد: حضور قاریان خوشخوان در محافلی مخاطب آن مسلمانانی از همه جای دنیا در این سفر حج ابراهیمی هستند، می‌تواند بسیار موثر و پررنگ باشد و بحث تبلیغ دین و ترویج فرهنگ قرآنی را پررنگ از همیشه نشان دهد. 

عضو کاروان قرآنی نور اعزامی به سرزمین وحی در پایان اظهار کرد: رسالت اعضای کاروان نور این است که دوستان در برنامه‌های مختلفی که به عنوان برنامه‌های فرهنگی طراحی شده است به بهترین شکل ممکن به تلاوت آیات کلام‌الله وحی بپردازند و نوای قاریان ایرانی را به گوش تمام مسلمانان دنیا برسانند.

یادآور می‌شود در کاروان قرآنی سال 1403 اعزامی به سفر حج حامد شاکرنژاد از خراسان‌رضوی، مهدی عادلی از تهران، سیدکریم موسوی از خوزستان به عنوان سه نفر از اساتید پیشکسوت حضور دارند.

همچنین در این کاروان یوسف قنبری از زنجان، حمید صفدری از خراسان‌رضوی، آرش سوری از کرمانشاه، سیدرضا نجیبی از فارس، مسعود موحدی‌راد از خراسان‌رضوی، وحید براتی از خراسان جنوبی، سیدپارسا انگشتان از مازندران، خلیل سواری از خوزستان، مهدی عبرتی از گیلان، امیرحسین انواری از یزد، محمدرضا اکبری از مرکزی، گروه تواشیح العباد از خوزستان متشکل از مرتضی طرفی، نصرالله بریچی، صادق بیت‌سعید، خلیل سعیدی و محمدامین سبهانی خالص حضور دارند. 

سرپرستی کاروان نور نیز به عهده علی صالحی‌متین، حافظ کل قرآن کریم از تهران است.

انتهای پیام
captcha