کد خبر: 4220148
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۱
مجتبی یوسفی:

نامزدهای انتخابات همانند شهید رئیسی دغدغه مردم را داشته باشند

نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه سطح توقعات از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به شدت افزایش پیدا کرده است، گفت: مردم خواستار این هستند نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری همانند شهید رئیسی دغدغه ملت را داشته باشند و برای خدمت به محرومان بی‌وقفه تلاش کنند.

مجتبی یوسفی

مجتبی یوسفی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، با بیان اینکه ایران اسلامی مهد شهدای عرصه خدمت و تأمین امنیت کشور است، گفت: ما شهدای امنیت بسیار داریم که هر یک از این گلها بوی خود را دارند ولی تعداد شهدای سیاسی کمتر از تعداد شهیدانی است که در راه تأمین امنیت کشور از جان خود گذشته‌اند. شهید آیت‌الله رئیسی را باید یکی از شهدای سیاسی دانست که در راه خدمت به مردم شهید شد و از شهادت ترسی نداشت.

وی افزود: شهید رئیسی چند خصوصیت داشت؛ یک: اخلاص، دو: پرکاری و سه: دغدغه حل مشکلات مردم. این شهید جمهور برای حل مشکلات مردم و پیگیری آنها زمان نمی‌شناخت.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی همیشه از حواشی به دور بود، اظهار کرد: همچنین او تلاش می‌کرد برروی کارهایی سرمایه‌گذاری کند و وقت بگذارد که کمتر کسی حاضر بود وقت خود را صرف این موضوعات کند و محرومیت‌زدایی یکی از آنهاست.

یوسفی ادامه داد: رئیس جمهور فقید همیشه از مصوباتی که در مجلس با هدف محرومیت‌زدایی به تصویب می‌رسیدند حمایت می‌کرد و حتی به مجلس در تصویب آنها کمک می‌کرد؛ مصوباتی مانند بیمه کردن بیش از 6 میلیون افراد فاقد بیمه، بیمه کردن بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص، مصوبات مرتبط با ساخت مسکن برای محرومان و تقویت زیرساخت‌های مناطق محروم. همه این مصوبات مورد حمایت رئیس جمهور شهیدمان بود و در نهایت در راه محرومیت‌زدایی و کمک به محرومان آن هم در یک منطقه دورافتاده به شهادت رسید و افتخاری بزرگ را نصیب خود ساخت.

وی با بیان اینکه شهید رئیسی حمایت از اقشار ضعیف را برای خود افتخار می‌دانست، گفت: سطح توقعات از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به شدت افزایش پیدا کرده و مردم خواستار این هستند نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری همانند شهید رئیسی دغدغه ملت را داشته باشند و برای خدمت به محرومان و در راستای محرومیت‌زدایی بی‌وقفه تلاش کنند و خستگی برایشان بی‌معنا باشد.

نماینده مردم اهواز در مجلس دوازدهم در ادامه تأکید کرد: نامزدهای انتخاباتی باید به خوبی بدانند قرار است از سوی مردم، عملکردشان با مشی و سبک کاری شهید رئیسی مدام مقایسه شود. مردم ایران اسلامی قدرشناس هستند و انصافاً باید رئیس جمهور آینده در خدمت مردم باشد و خادمی ملت را برای خود افتخاری بزرگ بداند.

یوسفی گفت: شهید رئیسی همانند شهید حاج قاسم سلیمانی یک مکتب است؛ چون او تلاش می‌کرد وحدت و یکپارچگی را در کشور به وجود آورد و لذا باید مراقب بود هیچ خللی به این وحدت و یکپارچگی وارد شود. شهید رئیسی به هیچ جناحی ارتباط نداشت و نباید جناح‌ها شخصیت او را مصادره کنند بلکه او متعلق به کل ملت بود.

وی در پایان تأکید کرد: من به دوستان توصیه‌ای داشتم مبنی بر اینکه صندلی رئیس‌جمهور فقید را تغییر ندهند تا وقتی رئیس‌جمهور جدید انتخاب می‌شود بداند بر صندلی چه کسی قرار است تکیه بزند.

گفت‌وگو از سعید امینی 

انتهای پیام
captcha