کد خبر: 4220743
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۱
سردار رسول سنایی‌راد:

اصل مشارکت حداکثری در جمهوری اسلامی غیرقابل انکار است

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه حضور حداکثری و فعال مردم در عرصه‌ انتخابات یک اصل است، گفت: رئیس جمهور جدید باید برای ایران قوی تلاش کند. بنابراین، اصل وجود مشارکت حداکثری در جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست.

سردار رسول سنایی‌راد، معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی ارتش، سردار رسول سنایی‌راد، معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در گردهمایی هادیان سیاسی ارتش که در سالن همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، با بیان اینکه مشارکت یک اصل همگانی برای آحاد مردم، به خصوص نیروهای مسلح است، اظهار کرد: حضور حداکثری و فعال مردم در عرصه‌ انتخابات یک اصل است و اهمیت ویژه‌ای دارد و رئیس جمهور جدید باید برای ایران قوی تلاش کند. بنابراین، اصل وجود مشارکت حداکثری در جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست.

سردار سنایی‌راد افزود: امام خمینی (ره)، رهبر کبیر انقلاب، نقش اساسی در دستاورد بزرگ انقلاب داشته و آن هم چیزی جز نظام جمهوری اسلامی ایران «نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد» نیست.

وی با اشاره به اینکه در سیره و اندیشه امام راحل، مردم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند، تصریح کرد: رهبر کبیر انقلاب از نهضت، با باورمندی به مردم شروع به فعالیت می‌کند و تا تثبیت انقلاب با تکیه برمردم و تأکید بر نقش محوری آحاد جامعه پیش می‌رود و در اندیشه حضرت امام شیوه اخذ رأی به صورت تزیینی نیست.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: با اشاره به اینکه حضرت امام(ره)، قوی بودن را شرط خروج از شرایطی که یک ملت در ذلت گرفتار شده، می‌دانست، اضافه کرد: در حکومت اسلامی مورد نظر امام(ره)، حمایت از مردم به خصوص محرومین، یکی از وظایف الهی دولتمردان به حساب می‌آید و این همه اصرار امام(ره) بر اهمیت و نقش مردم در صحنه در تمامی دوران زندگی، مبتنی بر اهمیتی است که در دین مبین اسلام به مردم داده شده است.

وی گفت: امروز که در آستانه انتخابات هستیم بایستی مکمل حماسه بدرقه پیکر شهدا عمل کنیم؛ جالب است که حتی جایی که معمولا ضعف برجامعه عارض می‌شود، عزا و ماتم بزرگی است اما رهبری از این بدرقه تجلیل کرد و اذعان داشتند که نه تنها عزا ما را زمین‌گیر نکرد، بلکه نمایش اقتدار، عزت و حماسه برای ما بود و عرصه و صحنه انتخابات نیز بایستی مکمل همین حماسه یعنی حضور مردم باشد.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه همفکری، مشورت، تدبیر و انتشار محتواهای امیدآفرین در فضای مجازی، زمینه عملیاتی کردن چهار راهبرد مورد تأکید رهبر معظم انقلاب در خصوص رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت را تحقق می‌بخشد، ادامه داد: رهبری بر مشارکت مردم تأکید دارند و بر این باور هستند که حضور پر شور مردم در انتخابات پیش رو می‌تواند مسیر آغاز شده از سوی شهید آیت‌الله رئیسی را تقویت کند و همچنین منافع ملی ما را در شرایط کنونی بین‌المللی پیش ببرد.

سردار سنایی‌راد یادآور شد: یک اصل راهبردی دیگری که رهبری به میدان آورده، رعایت اخلاق است؛ چرا که گاهی برخی از بداخلاقی‌ها موجب از بین رفتن اعتبار و حیثیت ملی در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی می‌شود. افرادی هم که وارد میدان انتخابات شده‌اند، از بداخلاقی، بددهنی و توهین و تهمت به دیگران در تبلیغات و فضای مجازی و همچنین از سیاه‌نمایی و بیان مطالب دروغ و خلاف واقع برای جلب نظر مردم اجتناب کنند چرا که این کارها موجب سلب برکت و عنایت الهی است.

وی اذعان کرد: همه رؤسای جمهور باید متدین و ولایت‌مدار باشند چرا که نظام ما مبتنی بر دین است و نمی‌شود تدین را کنار بگذاریم.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه در حال حاضر مسائل اساسی کشور همان مشکلاتی است که مردم در نظرسنجی‌های انتخاباتی به آن اشاره کردند و در رأس این مسائل، مشکلات اقتصادی و معیشتی قرار دارد، بیان کرد: همانطور که ناکارآمدی موجب بی‌اعتمادی مردم به مسئولان می‌شود، مشکلات اقتصادی نیز یکی از مسائل کشور است که خوشبختانه بخشی از این ناکارآمدی با کار جهادی دولت رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله رئیسی و تمرکز آنها بر اولویت‌ها و به پایان رساندن تعداد زیادی از طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام جبران شد؛ این مسیر فرصت‌ساز و امیدآفرین که دولت سیزدهم شروع کرده باید توسط دولت چهاردهم تکمیل شود.

انتهای پیام
captcha