حمایت دانشجویان آمریکایی از غزه با تحریم جشن فارغ‌التحصیلی
کد خبر: 4220868
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۲

حمایت دانشجویان آمریکایی از غزه با تحریم جشن فارغ‌التحصیلی

دانشجویان دانشگاه نورث وسترن آمریکا در ایالت ایلینوی، جشن فارغ‌التحصیلی خود را در همبستگی با غزه تحریم کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی وفا، دانشجویان دانشگاه نورث وسترن در ایالت ایلینوی آمریکا در اعتراض به ادامه نسل‌کشی در نوار غزه و امتناع مدیریت دانشگاه از پاسخگویی به خواسته‌های معترضان برای توقف سرمایه‌ گذاری و روابط با دولت رژیم صهیونیستی، مراسم فارغ‌التحصیلی خود را تحریم کردند. 

از سوی دیگر، دانشجویان در مقابل جشن فارغ‌التحصیلی سالانه دانشگاه در در شیکاگو مراسمی مردمی برگزار کردند و در آن اسامی دانشجویانی را که در طول هشت ماه گذشته در نوار غزه به شهادت رسیدند، اعلام کردند. 

دانشجویان با حمل بنرهایی در رابطه با دانشجویان شهید در غزه و نشان دادن تصاویر و اطلاعات تعدادی از شهدا، پیامی همبستگی با ملت فلسطین و مخالفت خود با هشدارها و فشارهای مدیریت دانشگاه را ابراز کردند.

در 18 آوریل، دانشجویان و دانشگاهیان در محوطه دانشگاه کلمبیا در نیویورک تحصن کردند و از دولت خواستند که همکاری دانشگاهی خود را با دانشگاه‌های اسرائیل متوقف کند و سرمایه‌گذاری‌های خود را از شرکت‌های حامی رژیم صهیونیستی پس بگیرد.

با دخالت پلیس و دستگیری ده‌ها معترض، اعتراضات به دانشگاه‌های کشورهایی مانند فرانسه، انگلستان، آلمان، کانادا و هند نیز کشیده شد که همگی شاهد تظاهرات‌ها و درخواست‌ها برای توقف جنگ در غزه و تحریم شرکت‌هایی بودند که به رژیم صهیونیستی تسلیحات می‌دهند. 

اعتراضات در دانشگاه‌های آمریکا علیه رژیم صهیونیستی و مخالفت آن‌ها با همکاری‌ دانشگاه‌ها با این رژیم در حوزه نظامی، باعث شده است تا تعدادی از این دانشگاه‌ها به همکاری خود با صهیونیست‌ها پایان دهند. 

انتهای پیام
captcha