کد خبر: 4221519
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱

پیام حجاج غزه به امت اسلامی: «ما معذوریم! عذر شما چیست؟»

حجاج غزه با ارسال پیامی امت اسلامی را مخاطب قرار داده و از رنج و دشواری و ستمی گفتند که بر آنها رفته و آنها را از پیوستن به حجاج امسال بازداشته است.

پیام حجاج غزه به امت اسلامی: «ما معذوریم! عذر شما چیست؟»

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری الامة، حجاج غزه با ارسال پیامی امت اسلامی را مخاطب قرار داده و از رنج و دشواری و ستمی گفتند که بر آنها رفته و آنها را از پیوستن به حجاج امسال بازداشته است. مشروح این پیام تأثر برانگیز چنین است:

 «ما معذوریم! عذر شما چیست؟»

«وَأَذِّنْ فِي النَّاسِ بِالْحَجِّ يَأْتُوكَ رِجَالًا وَعَلَى كُلِّ ضَامِرٍ يَأْتِينَ مِنْ كُلِّ فَجٍّ عَمِيقٍ: و در ميان مردم براى [اداى] حج بانگ برآور تا [زايران] پياده و [سوار] بر هر شتر لاغرى كه از هر راه دورى مى‌آيند به سوى تو روى آورند».

چون بانگ حج در میان مردم برخیزد، زائران از تمام کشورهای اسلامی به شکلی باشکوه به سوی بیت العتیق روان می‌شوند امری که که ما را به یاد تاریخ پرافتخار خود می‌اندازد، روزی که ما برترین امت بودیم، روزی که سرور جهان بودیم و به احدی اجازه ظلم و تعدی به دیگری نمی‌دادیم، ستمدیده را یاری می‌کردیم و دست ناتوان را می‌گرفتیم و اینگونه انسان‌ها در سایه اسلام، زندگانی آرامی داشتند.   

امروز می‌بینیم که چه ضعف و ذلتی بر ملت اسلام وارد شده است، همه شما دیدید که اشغالگران صهیونیست با سلاح‌های آمریکایی و پوشش بین‌المللی با مردم شما در جنگ علیه غزه چه می‌کنند.

ای زائران بیت الله الحرام:

 آیا گروهی از برادران مسلمان خود را گم کرده‌اید؟!!

ما اطمینان داریم که شما با جدیت به دنبال برادران مظلوم محاصره شده خود در غزه بوده‌اید و همچنان در جستجوی مجدانه آنها هستید.

آری ندای حج به ما رسید اما عذری بزرگ مانع ما شده است: 

اشغالگران صهیونیستی همه راه‌هایی بیت‌العتیق را بر ما بسته است و به همراه آن راه‌های زندگی را نیز بر ما بسته است. آب، نان و دارو را نیز از ما منع کرده است.

آیا در مورد برادران خود شنیده‌اید که هجده سال تحت محاصره اشغالگران بودند و همچنان همه راه‌های زندگی بر آنها بسته بود، اما هشت ماه پیش این محاصره به خفقان تبدیل شده و برادران شما در غزه از همه اموری که برای بقا لازم است، منع شده‌اند.

هشت ماه است که اشغاگران مانع از ورود همه مایحتاج زندگی به غزه شده‌اند و همه زیرساخت‌های آن را ویران کرده‌اند که از جمله مهمترین آنها می‌توان به چاه‌های و شبکه‌های آب، نانوایی‌ها، مدارس، جاده‌ها، کارخانه‌ها، فروشگاه‌ها و مزارع مردم غزه اشاره کرد. مردمی در قرن بیست و یکم از گرسنگی، تشنگی یا بیماری جان می‌دهند. هیچ مرکز درمانی یا بیمارستانی وجود ندارد. اشغالگران آن را ویران کرده است، بنابراین فرد بیمار یا مجروح چاره‌ای ندارد جز اینکه تحت درمان ابتدایی قرار گیرد و انتظار بکشد تا به دیدار پروردگار خود رفته و از درد و جراحت خود به او شکایت کند.  

ما را ببخشید که برای حج نیامدیم. زیرا اشغالگران اموال ما را به سرقت بردند و خانه‌هایمان را ویران کردند و ما آواره در چادرها زندگی می‌کردیم و به دنبال آب و هیزم بودیم تا بتوانیم مقداری از غذای مورد نیاز فرزندانمان را تهیه کنیم.

ما را ببخشید که برای حج نیامدیم. زیرا اشغالگران خون ما را ریختند و بیش از سی و شش هزار نفر را که بیشتر آن‌ها زن و کودک بودند کشته‌اند و ما همچنان زیر آوار خانه‌های ویران شده در جستجوی حدود 10 هزار مفقود هستیم و به دنبال درمان مجروحان خود هستیم که تعداد آنها از هشتاد هزار مجروح گذشته است. 

ما را ببخشید که برای حج نیامدیم. زیرا اشغالگران موشک‌هایی بر سرمان فرودآوردند که ما را از روزه، اقامه نماز و روز عید بازداشت و بیش از 800 مسجد ما را ویران ساخت و امروز نیز مانع انجام مناسک عید قربان و قربانی می‌شود. آن‌ها مصداق این آیه شریفه هستند: «إِنَّ الَّذينَ كَفَروا وَيَصُدّونَ عَن سَبيلِ اللَّهِ وَالمَسجِدِ الحَرامِ الَّذي جَعَلناهُ لِلنّاسِ سَواءً العاكِفُ فيهِ وَالبادِ وَمَن يُرِد فيهِ بِإِلحادٍ بِظُلمٍ نُذِقهُ مِن عَذابٍ أَليمٍ: کسانی که کافر شدند، و مؤمنان را از راه خدا بازداشتند، و (همچنین) از مسجد الحرام، که آن را برای همه مردم، برابر قرار دادیم، چه کسانی که در آنجا زندگی می‌کنند یا از نقاط دور وارد می‌شوند (، مستحقّ عذابی دردناکند)؛ و هر کس بخواهد در این سرزمین از راه حق منحرف شود و دست به ستم زند، ما از عذابی دردناک به او می‌چشانیم!(حج: 25)» همه اینها در مقابل سکوت این عالم متمدن صورت گرفت.  

ما را ببخشید که برای حج نیامدیم. چرا که ما در سرزمین خود ایستاده‌ایم و از ناموس خود و از راه پیامبر اکرم(ص) دفاع می‌کنیم، قهرمانان مجاهد ما همچنان در تمام عرصه‌های سربلندی، افتخار و قهرمانی از خاک، ناموس، خانه‌های ما و کرامت ما به شکلی دفاع می‌کنند؛ تاریخ شاهد آن نبوده است، از میان آوار خانه‌های ما، از زیر زمین و از کوچه و پس کوچه‌های اردوگاه‌ها برای دفاع از ما به دشمن حمله می‌برند.

پیام حجاج غزه به جهان

بله، ما در درد و رنج زندگی می‌کنیم، اما ذلت نمی‌پذیریم. اشغالگران خانه‌های ما را ویران کرد اما ما قدس، راهنمای خود را از یاد نمی‌بریم، اشغالگران مساجد ما را ویران کردند، اما ما نماز، رکوع و سجده خود را رها نمی‌کنیم، آن‌ها قرآن‌های ما را پاره کردند اما کتاب خداوند در سینه ما محفوظ است، درختان ما را از ریشه کندند اما عشق سرزمین خود از دل‌های ما ریشه کن نمی‌شود. ارتباط ما را با جهان قطع کرده اما ارتباط ما را با پروردگارمان قطع نمی‌کنند. چراغ خانه ما را خاموش کرده اما نور دل ما را خاموش نمی‌کنند. موی سرمان از شدت حوادث، سفید شد اما عزم ما خدشه‌ای نمی‌پذیرد، گرسنگی ما را آزار می‌دهد اما به ایمان و یقین ما خللی وارد نکرده است، دشمن از کشتن ما ناامید شده است، اما امید ما به پروردگار خود برای پیروزی بیشتر شده است.  

سلام ما بر رسول ما صلی الله علیه و آله و سلم مجاهد و شهید

ای زائران بیت الله الحرام به حبیبمان سلام ما را برسانید و به او بگویید غزه امسال حج نداشته است. عذر ما و خبر درد ما، زخم ما و حال ما را به او برسانید.

خبر شکایت ما را از همه کسانی که علیه ما توطئه و از همه کسانی که ما را ناامید کردند و از همه کسانی که در خانه او نشسته و نماز می‌خواندند و می‌بینید که خون ما، فرزندان و زنان ما می‌ریزد و اقدامی نمی‌کنند، به او برسانید.  

به او بگویید که  غزه و هرچه که در آن است از انسان، سنگ، درخت، دریا  و هر چیزی، او را دوست دارند و فرزندان خود را در عشق او می‌پرورند و پرچم او را به زمین نمی‌اندازند و تسلیم دشمنانش نمی‌شوند.  

و خداوند بر آنچه می‌گوییم گواه است و خدا ما را بس است و او بهترین پشتیبان است و آخرین دعای ما این است که حمد و ستایش مخصوص خداوند پروردگار جهانیان است.

درود و رحمت و برکات خداوند بر شما باد.

از طرف حجاج غزه

وزارت حج و اوقاف

خبرنگار: علیرضا بختیاری

انتهای پیام
captcha