کد خبر: 4222050
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۱

هدیه 900 هزار نسخه قرآن در فرودگاه‌های مدینه

مقامات وزارت امور اسلامی عربستان اعلام کردند 900 هزار نسخه قرآن کریم را به زائرانی که پس از انجام حج این کشور را از طریق فرودگاه‌های مدینه ترک می‌کنند اهدا خواهند کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از عرب نیوز، اسامه مدخلی، مدیر شعبه مدینه وزارت امور اسلامی عربستان سعودی اعلام کرد که آمادگی‌ برای خدمت‌رسانی به زائران در حال خروج، به ویژه آنهایی که وارد مدینه می‌شوند و از طریق فرودگاه‌های این شهر، عربستان را ترک می‌کنند ادامه دارد.

 
وی تأکید کرد: هماهنگی با مجتمع ملک فهد برای چاپ قرآن کریم در مدینه موجب تخصیص بیش از 900 هزار جلد قرآن به این منطقه شده است. این نسخه‌ها ذخیره و در مکان‌هایی در فرودگاه بین‌المللی محمد بن عبدالعزیز در مدینه و فرودگاه منطقه‌ای شاهزاده عبدالمحسن بن عبدالعزیز در ینبع توزیع و سالن‌های عزیمت در هر دو فرودگاه برای کمک به زائران آماده شده است.
 
این وزارتخانه همچنین مقدمات پذیرایی از اولین گروه از حجاجی که پس از انجام مناسک حج این کشور را ترک می‌کنند آماده کرده است. شعبه این وزارتخانه در مدینه، مساجد الخندق، سیدالشهداء و قبلتین را آماده کرده است. این امر شامل نظافت کامل، تعمیر و نگهداری، راه‌اندازی تهویه مطبوع، کولرهای آبی و مدیریت موثر جمعیت است.
 
این وزارتخانه علاوه بر توزیع کتابچه‌های راهنما و اطلاع‌رسانی برای زائرانی که از مساجد بزرگ بازدید می‌کنند، توزیع نسخه‌هایی از قرآن را که هدیه‌ای از سوی مقامات عربستان سعودی است برای زائران در حال خروج در نظر گرفته است.
انتهای پیام
captcha