کد خبر: 4223051
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۴

زیارت بیش از یک میلیون و 400 هزار تن از روضه شریف در مسجدالنبی + عکس

بر اساس آمار منتشر شده از سوی اداره کل رسیدگی به امور مسجدالنبی از ابتدای ماه ذی‌القعده تا چهاردهم ذی‌الحجه یک میلیون و 403 هزار و 640 زائر از روضه شریف واقع در مسجدالنبی زیارت کرده‌اند.

به گزارش ایکنا به نقل از الوطن، بر اساس آمار منتشر شده از سوی اداره کل رسیدگی به امور مسجدالنبی از ابتدای ماه ذی‌القعده تا چهاردهم ذی‌الحجه یک میلیون و 403 هزار و 640 زائر از روضه شریف واقع در مسجدالنبی زیارت کرده‌اند. 

مساحت روضه شریف 330 متر مربع است و  با احتساب ظرفیت پذیرش 800 نفر در ساعت با میانگین 10 دقیقه برای هر بازدیدکننده معلوم می‌شود که تعداد زائران بالغ بر 762101  زائر مرد و  641539  زائر زن بوده است.

وی خاطرنشان کرد: برای مدیریت اعزام زائران روضه شریف چهار مرحله وجود دارد. زائران ابتدا باید از طریق اپلیکیشن‌های نسک و توکلنا ثبت‌نام کرده و نوبت بگیرند. سپس به هرکدام از آنها بارکدی اختصاص می‌یابد و پس از مراجعه به مسجدالنبی، این بارکد از طریق دستگاه‌های الکترونیکی اسکن می‌شود، سپس زائران به قسمت‌های انتظار در داخل مسجدالنبی هدایت می‌شوند و سپس به روضه شریف وارد شده و زیارت می‌کنند.  

ادره کل رسیدگی به امور مسجدالنبی از زائران خواسته است بدون نوبت گرفتن و داشتن بارکد مخصوص از ورود برای زیارت روضه شریف خودداری کنند.

 

 

انتهای پیام
captcha