کد خبر: 4225931
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۰

افزایش جرایم ناشی از نفرت‌پراکنی در کانادا

پلیس اتاوا در کانادا از افزایش قابل توجه جرایم ناشی از نفرت قابل توجه جنایات ناشی از نفرت‌پراکنی علیه مسلمانان در این شهر خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از کانادا نیوز 24، پلیس اتاوا با مقایسه داده‌های مربوط به سال گذشته، از کاهش جزئی در تعداد جرایم ناشی از نفرت‌پراکنی خبر داده و در عین حال تأکید کرد که در این مدت جرایم ناشی از نفرت‌پراکنی علیه مسلمانان در اتاوا افزایش یافته است. 

براساس اعلام پلیس، جرایم ناشی از نفرت‌پراکنی در سال جاری 225 مورد بوده است که در مقایسه با همین دوره زمانی در سال گذشته (230 مورد) کاهشی جزئی داشته است.

این درحالی است که در همین مدت جرایم ناشی از نفرت‌پراکنی علیه مسلمانان افزایشی 100 درصدی داشته و به 15 مورد رسیده است. 

پلیس و سیاستمداران در شهر اوتاوا نسبت به افزایش موارد مربوط به نفرت‌پراکنی علیه مسلمانان که از 7 اکتبر سال گذشته و تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه شدت یافته است، هشدار داده‌اند.

در طول هفت سال گذشته، کانادا بیش از هر کشور دیگر گروه ۷ (کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و آمریکا) شاهد حملات علیه مسلمانان بوده است. این درحالی است که در این مدت جرایم ناشی از نفرت‌پراکنی علیه مسلمانان افزایشی ۷۱ درصدی داشته است.

در طول سال‌های گذشته، کانادا شاهد چندین رویداد مهم مربوط به جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان بوده است؛ از جمله حمله به زنان سیاه‌پوست مسلمان در شهر آلبرتا (غرب کانادا)، تیراندازی در سال ۲۰۱۷ در مسجدی در شهر کبک (شرق کانادا) که منجر به مرگ ۶ نمازگزار شد و حمله با چاقو به یک نگهبان مسجد در تورنتو در سال ۲۰۲۰ که باعث زخمی شدن او شد.

انتهای پیام
captcha