کد خبر: 4226094
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۳
فرمانده کل سپاه:

اربعین نشان‌دهنده تجمیع محبت‌ها است

سردار سلامی با بیان اینکه اربعین نشان‌دهنده تجمیع محبت‌ها است، گفت: انسان‌هایی با صورت‌ها و ملیت‌ها و هویت‌های متفاوت در مسیر یک رود بی‌انتها برای عشق به ائمه اطهار(ع) به هم می‌پیوندند و یک جهان جدید می‌سازند. ما در یک دنیای جدید زندگی می‌کنیم که بدون هم پیروز نمی‌شویم، اما بدون هم شکست می‌خوریم. هر جا با هم هستیم شکست ناپذیریم و خدا هم ما را به همین سفارش کرده است.

سردار سلامی، فرمانده کل سپاه

به گزارش ایکنا، به نقل از سپاه نیوز، مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد تأسیس قرارگاه رمضان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یادواره شهدای این قرارگاه، با شعار «قرارگاه رمضان ۴۰ سال مجاهدت» امروز، چهارشنبه 20 تیرماه، با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه برگزار شد.

سرلشکر سلامی در این مراسم گفت: شما خانواده شهدا در این مراسم مهمان نیستید بلکه میزبان هستید؛ چرا که ایران موکب همه شهیدان دنیای اسلام است. قلب‌های مردم ایران سرشار از عشق نسبت به همه ملت مسلمان در همه نقاط عالم به خصوص شهدای عزیز اسلام و خانواده‌های آن‌ها است که مثل ستاره‌های پرفروغ در آسمان افتخارات امت اسلام می‌درخشند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: مفتخر هستم که امروز در جمع این عزیزان حضور پیدا کردم. مقاومتی که از گذشته دور با شکل‌گیری قرارگاه رمضان در دنیای اسلام آغاز شده بسیار مهم است و امروز در صفحات سیاسی جهان اسلام زیباترین پیوند‌ها و مستحکم‌ترین برادری‌ها در لحظه‌های سخت شکل می‌گیرد‌، همچنین اقوام در یک سنگر برای آرزوهای بزرگ و مشترک در مقابل دشمنان مشترک می‌ایستند تا از کرامت، شرف و مرز خود دفاع کنند.

وی بیان کرد: قرارگاه رمضان از استثنایی‌ترین قرارگاه‌های جنگ بود؛ چرا که هسته اولیه حضور یک مقاومت مشترک بین دو ملت در دو سرزمین اما برای یک هدف شکل گرفته است. برای سپاه این قرارگاه از مهم‌ترین ارکان جنگ و سپاه به حساب می‌آمد و به همین دلیل است که شما در آن چهره‌های بی‌نظیری مثل اسماعیل دقایقی را می‌بینید.

سرلشکر سلامی شرح داد: در هم آمیخته شدن خون‌های  شهید ابومهدی المهندس و شهید سلیمانی در یک نقطه و یک سرزمین نشان‌دهنده این حقیقت است که اسلام برای حمایت از مسلمانان مرز نمی‌شناسد. این مرزهای جغرافیایی که در کشورها وجود دارد در اسلام تفکیک‌کننده نیست و آرزوها را از هم جدا نمی‌کند. قرارگاه رمضان افتخار اولیه‌ای بود برای بیان این حقیقت. این قرارگاه تجلی واقعی امت واحده بود در جهاد اسلامی.

فرمانده کل سپاه افزود: سعادت مسلمانان از میدان جهاد و مسیر شهادت عبور می‌کند. مستکبران نمی‌توانند شعائر اسلام و باز کردن غل و زنجیر اسارت از دست و پای مسلمانان را تحمل کنند. بنابراین هر جا که اسلام حلول کند، آن‌ها شمشیر می‌کشند و می‌ایستند و متحد می‌شوند و حتی دشمنان قدیمی هم به میان می‌آیند و متحد می‌شوند. ده‌ها سال است که جهان اسلام میدان تاخت و تاز بیگانگان و خصوصاً غربی‌ها است.

وی تأکید کرد: آن‌ها خیمه زدند بر جهان اسلام تا ثروت‌های مادی، هویت فرهنگی و غنای اعتقادی مسلمانان را از آن‌ها بگیرند. از همه این‌ها برای تقویت قدرت خود استفاده می‌کنند.

سلامی اظهار کرد: شما همه جا را می‌بینید که میدان آتش است. در یمن بر سر مردم آتش می‌ریزند تا سرافزاری و کرامتش را از او بگیرند. در فلسطین می‌بینید چه غوغایی است تا این سرزمین کوچک در اختیار فلسطینی‌ها را هر روز با بمباران‌های بی‌رحمانه مورد هدف قرار دهند و فرزندان خردسال را در آغوش مادرانشان زیر خاک دفن کنند و کشتن پیرمردان و پیرزنان و زنان را افتخار خود می‌دانند.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: آن‌ها هر روز در اتاق‌های فکرشان طراحی می‌کنند تا مسلمانان را به اسارت بگیرند. ایران پناهگاه آن‌ها است. ما یک جغرافیای اعتقادی داریم و یک جغرافیای سرزمینی و رسمی‌. عمل ما در میدان بر اساس جغرافیای اعتقادی ما است.

وی تصریح کرد: امروز این واقعیت را می‌بینیم که مسلمانان صاحب قدرت شده‌اند. آن‌ها تن به شمشیر می‌دهند و سینه‌هایشان ستبر است تا مورد عزت ملت مسلمانان باشند. ما نه ظالمیم و نه ظلم را می‌پذیریم و این دستور قرآن است.

سردار سلامی اعلام کرد: وعده صادق یک پله‌ای از این حقیقت بود که اگر شرایط اقتضا کند ما عمل می‌کنیم. این نیست که ما بنشینیم و فقط دیگران از جبهه مقاومت حمایت کنند. اگر لازم باشد خودمان هم شمشیر می‌کشیم. 

فرمانده کل سپاه گفت: در وهله‌های تاریخی اگر ملت‌ها اشتباه کنند و به موقع و به اندازه عمل نکنند و بترسند، ذلیل خواهند شد. امام علی(ع) فرمودند اگر ملتی لباس جهاد را ترک کند خداوند بر او لباس ذلت خواهد پوشاند. جهاد طریق عزت و آزادی ما است اما این بدون وحدت ممکن نیست، بدون پیوند قلب‌ها و یکی شدن دل‌ها و بدون اندیشیدن به آرزوهای مشترک امکان‌پذیر نیست.

فرمانده کل سپاه افزود: سیطره دشمنان بر ملت‌های مسلمان امروز به طور لایتناهی ناممکن است. خوشبختانه رهبری داریم که به اعماق فتنه انگیزی‌های دشمن آگاه است و دشمن را می‌شناسد. او بر اساس جهان بینی قرآن قدرت‌های بزرگ را کوچک می‌شمارد.

وی تأکید کرد: این قدرت‌های غیر الهی از دید قرآن قدرت آفرینش یک پشه را ندارند و اگر مگسی از آن‌ها چیزی برباید قادر به بازپس‌گیری آن نیستند. خداوند با منطق حق سخن می‌گوید و ما به این حقیقت ایمان داریم. بنابراین اگر ما در میدان باشیم، آن‌ها میدان را ترک خواهند کرد و ما را آزاد خواهند گذاشت. می‌توانیم با پیوند زدن قدرتمان به عنوان بخش مهمی از قدرت جهان ظاهر شویم؛ همان طور که امروز به عنوان اسلام ظاهر شدیم.

سلامی اظهار کرد: برادران کرد و عرب ما و مسلمانان بوسنی و ... هر جا باشند برادران ما هستند. اسلام از این مرزها عبور کرده است. اساساً اسلام شعب و قبائل را فرصتی برای محبت به یکدیگر می‌داند.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: اربعین نشان‌دهنده این تجمیع محبت‌ها است. انسان‌هایی با صورت‌ها و ملیت‌ها و هویت‌های متفاوت در مسیر یک رود بی‌انتها برای عشق به ائمه اطهار(ع) به هم می‌پیوندند و یک جهان جدید می‌سازند. ما در یک دنیای جدید زندگی می‌کنیم که بدون هم پیروز نمی‌شویم، اما بدون هم شکست می‌خوریم. هر جا با هم هستیم شکست ناپذیریم و خدا هم ما را به همین سفارش کرده است.

وی تصریح کرد: وقتی با هم مهربانیم و نسبت به سرنوشت یکدیگر حساسیم، موفقیم.
سردار سلامی اعلام کرد: قرارگاه رمضان کانونی برای پرورش فرماندهان بزرگی بود که امروز جزچ شخصیت‌های برجسته در جهان اسلام هستند. یک زنجیره قدرتمندی از این فرماندهان بزرگ و برجسته ایرانی و غیر ایرانی تشکیل شده‌. این یک نقطه آغاز بود از یک مسیر طولانی.
فرمانده کل سپاه گفت: امروز صهیونیست‌ها از همه جا زیر آتش هستند و این دل‌انگیزترین نماد وحدت میان مسلمانان است. او تأکید کرد: ما باید بایستیم و نباید کرنش کنیم و تسلیم شویم. مسلمان عزیز است و شکست ناپذیر است.
سرلشکر سلامی اظهار داشت: مسیر شهید و شهادت هرگز فراموش نمی‌شود و همیشه خاطرات آن‌ها بر جا می‌ماند.

انتهای پیام
captcha