آذربایجان شرقی | خبرگزاری بین المللی قرآن

iqna

نماهنگ | نهضت ادامه دارد

نماهنگ | نهضت ادامه دارد

به مناسبت شصتمین سالگرد قیام خونین 15 خرداد 1342 نماهنگ نهضت ادامه دارد تقدیم مخاطبان ایکنا می‌شود.
قیام ۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ اسلام است 
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی:

قیام ۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ اسلام است 

حجت‌الاسلام میکائیل اسکندری، با اشاره به اهمیت و جایگاه قیام خونین ۱۵ خرداد، گفت: قیام ۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ اسلام است. 
مبارزات امام(ره) با تکیه بر ایمان و امیدآفرینی بود
امام جمعه اهر:

مبارزات امام (ره) با تکیه برایمان و امیدآفرینی بود

حجت‌الاسلام جواد حاجی‌زاده، با بیان اینکه همه مبارزات امام خمینی(ره) با تکیه برایمان و امیدآفرینی استوار بود، گفت: امام راحل دارای ابعاد شخصیتی مختلفی در حوزه‌های علمی، معرفتی، مبارزاتی، عرفانی بودند که باید زیاد مورد توجه و مطالعه قرار گیرد. 
ارتحال حضرت امام(ره) ثلمه‌ای به جهان اسلام بود
نویسنده، پژوهشگر و مدرس دانشگاه‌های آذربایجان‌شرقی:

ارتحال حضرت امام(ره) ثلمه‌ای به جهان اسلام بود

احمدحسین انزابی، گفت: ارتحال حضرت امام(ره) ثلمه‌ای به جهان اسلام بود که جایگزینی برای این فقدان عظیم کار بسیار سختی بود، اما با عنایت الهی که متوجه این امت بود، مقام معظم رهبری برای این جایگاه تعیین شد.
طلوع آفتاب + فیلم
به مناسبت سالروز انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری انقلاب

طلوع آفتاب + فیلم

حضرت آیت الله خامنه‌ای، روز پس از رحلت امام خمینی(ره) در شامگاه ۱۳ خرداد ۱۳۶۸، در نشست فوق‌العاده مجلس خبرگان رهبری شرکت کرد و با قرائت وصیت‌نامه ۳۵ صفحه‌ای رهبر فقید انقلاب اسلامی، در مجموعه مذاکرات این مجلس مشارکت کرد و با حمایت جدی چهره‌های سرشناس سیاسی و حوزوی این مجلس به عنوان رهبر موقت نظام جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.
حضور مردم پشتوانه شکست‌ناپذیر بودن نظام اسلامی است
عضو جامعه روحـانیت مبارز تهران:

امام خمینی (ره) مردم را پای کار آورد

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدوس، با اشاره به اینکه امام می‌دانست اگر مردم پشت نظام باشند نظام شکست نمی‌خورد، گفت: امام خمینی (ره) مردم را پای کار آورد به طوری که این مردم هستند که رهبری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای خبرگان را تعیین می‌کنند.
امام خمینی(ره) احیاگر دین اسلام در جهان بودند

امام خمینی(ره) احیاگر دین اسلام در جهان بودند

فرمانده سپاه اهر، امام خمینی(ره) را یک شخصیت جهانی و پدیده قرن حاضر عنوان کرد و گفت: امام راحل در طول عمر پر برکت خود احیاگر دین اسلام و نماد استکبار ستیزی در جهان بودند.
امام خمینی(ره) آغازگر نهضتی عظیم در میان مظلومان عالم بود
استاندار آذربایجان‌شرقی:

امام خمینی(ره) آغازگر نهضتی عظیم در میان مظلومان عالم بود

عابدین خرم، در پیامی به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد، مردم آذربایجان‌شرقی را به تجدید میثاق با آرمان‌های امام و رهبری و حمایت از خادمان خود در دولت مردمی سیزدهم دعوت کرد.
امام(ره) آرزوی ۱۴۰۰ ساله شیعه را محقق کرد 
رئیس شورای اسلامی شهر تبریز:

امام(ره) آرزوی ۱۴۰۰ ساله شیعه را محقق کرد 

حجت‌الاسلام رسول برگی، با بیان این‌که امام(ره) آرزوی ۱۴۰۰ ساله شیعه را محقق کرد، گفت: تا ۱۴۰۰ سال قبل از انقلاب اسلامی، به جز حکومت پنج ساله مولای متقیان(ع)، شیعه هیچ زمان حکومت اسلامی را تجربه نکرده بود. 
فیلم | عاشق خمینی

فیلم | عاشق خمینی

همزمان با سی‌وچهارمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی درباره‌ ارتباط قلبی و مستمر آیت‌الله خامنه‌ای با حضرت امام خمینی(ره) از شروع مبارزات انقلاب اسلامی تا زمان ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی در فیلمی تقدیم مخاطبان ایکنا می‌شود.
یادداشت
گفتگو
گزارش