پاییز در قبرستان قدیمی زنجان

پاییز در قبرستان قدیمی زنجان

پاییز امسال قبرستان زنجان پاییز متفاوتی دارد. با تکمیل ظریف قبرستان داخل شهر، تدفین اموات جدید ممنوع اعلام شد و اموات به قبرستان جدید زنجان در خارج از شهر منتقل شدند. حال و هوای قبرستان سابق در پاییز حال و هوای غریبی است. دیگر خبری از آمد و شد نیست و گویی مرگ با طبیعت و انسان‌ها همراه شده است. بارش باران برخی قبرها را در آب فرو برده و برخی دیگر نیز در تلی از برگ‌ها دفن شده‌اند. این در حالی است که مردم در قبرستان جدید در تلاطم دفن اموات کرونایی خود هستند.
تداوم تعطیلی اصناف و منع تردد در زنجان

تداوم تعطیلی اصناف و منع تردد در زنجان

همزمان با سراسر کشور، طرح محدودیت کرونایی برای کاهش آمار ابتلا در زنجان نیز با جدیت در حال اجراست. در این طرح، علاوه بر تعطیلی بخش عظیمی از بازار زنجان، منع تردد خودرو ها نیز به طور کامل در حال اجراست.
بارش اولین برف پاییزی - زنجان

بارش اولین برف پاییزی - زنجان

بارش سنگین برف که از شامگاه پنج شنبه در نقاط مختلف استان زنجان شروع شده، تا روز یکشنبه در این استان تداوم دارد. بارش برف جلوه‌های ویژه به طبیعت داده است.
رزمایش کمک مومنانه - زنجان

رزمایش کمک مومنانه - زنجان

هفتمین مرحله از رزمایش کمک مومنانه به همت بسیجیان در زنجان برگزار شد. در این مرحله از رزمایش 13 هزار بسته معیشتی و بهداشتی از طریق پایگاه های بسیج در سرار استان در بین نیازمندان توزیع شد.
طبیعت پاییزی طارم

طبیعت پاییزی طارم

شهرستان طارم یکی از مناطق زیبا و دیدنی استان زنجان است که آوازه کشوری دارد. طارم به خاطر استعدادهای کشاورزی و دامپروری، حاصل‌خیزی اراضی و برخورداری از شرایط اقلیمی مناسب، به «هندوستان ایران» شهرت دارد. طبیعت زیبا و متفاوت، وجود آبشارها، چشمه‌ها، ییلاقات، یخچال‌های طبیعی و غار شگفت‌انگیز، کوهپایه‌های سرسبز، سر به فلک کشیده و با طراوت شهرستان طارم را به یکی از مناطق گردشگری ایران تبدیل کرده است. پاییز هزار رنگ جنگل‌های کوهستانی فندق و گردو وحشی طارم از جاذبه‌های توریستی این شهرستان به شمار می‌رود که طبیعت‌گردان فروانی را از نقاط مختلف ایران به طارم می‌کشاند.
مراسم تشییع پیکر شهید منتجبی در زنجان

مراسم تشییع پیکر شهید منتجبی در زنجان

تشیع و به خاک سپاری پیکر شهید والا مقام مسعود منتجبی امروز جمعه با حضور مردم شهید پرور زنجان در گلزار شهدای این شهرانجام شد. شهید مسعود منتجبی متولد اول دی‌ماه سال ۱۳۴۳ بود و در ۱۷ اردیبهشت سال ۱۳۶۱ هنگامی که تنها 18 سال داشت در منطقه شلمچه و مرحله دوم عملیات بیت‌المقدس به درجه رفیع شهادت نائل شد. پیکر این شهید والا مقام پس از گذشت 38 سال روز پنجشنبه با استقبال پر روش مردم ولایی زنجان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به آغوش وطن و خانواده خویش بازگشت.
استقبال از  پیکر شهید

استقبال از پیکر شهید "منتجبی" پس از ۳۸ سال - زنجان

شهید مسعود منتجبی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بود که در ۱۸ سالگی و در ۱۷ اردیبهشت سال ۱۳۶۱ در منطقه شلمچه و مرحله دوم عملیات بیت‌المقدس به درجه رفیع شهادت نائل شد. چشم انتظاری خانواده این شهید والا مقام امروز بعد از ۳۸ سال پایان یافت و خانواده، مردم و مسئولین با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به استقبال شهید مسعود منتجبی در شهر زنجان رفتند.
توزیع نذورات حسینیه اعظم زنجان

توزیع نذورات حسینیه اعظم زنجان

همه ساله در ایام محرم و صفر مردم با نیات مختلف نذورات خود را به حسینیه اعظم زنجان اهدا می‌کنند، به دلیل کثرت اهدای گوسفندان نذری این مکان دومین قربانگاه جهان نام گرفته است. حسینیه اعظم زنجان از طریق توزیع فیش گوشت نذری در میان مناطق مختلف شهری و روستایی اقدام به پخش گوشت احشام قربانی شده در دسته عزاداری می‌کند. این گزارش از مراحل دریافت احشام نذری در دامداری حسینیه اعظم زنجان تا فرآوری و بسته بندی آن در یکی از شرکت‌های فرآوری گوشت در شهرک صنعتی زنجان تهیه شده است.
عزاداری زینبیه اعظم زنجان

عزاداری زینبیه اعظم زنجان

دسته عزاداری پرشور زینبیه اعظم زنجان هر ساله در روز ۱۱ محرم با حضور مثال زدنی مردم برگزار می‌شود. اما امسال به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا مراسم دسته عزاداری لغو و به عزاداری محدود در محوطه روباز اطراف زینبیه تغییر کرد.
نذری متفاوت از جنس نوع‌دوستی

نذری متفاوت از جنس نوع‌دوستی

این روزها ویروس کرونا تمامی جنبه‌های زندگی ما را مورد تغییر قرار داده است. ویروس سبب شده تا عرصه‌های جدیدی برای ایثار و فداکاری در بین ملل مختلف به وجود آید. نذر خون یکی از این عرصه‌های جدید است. ایثاری به رنگ قیام حسین بن علی(ع). ایثاری که سبب شد یک بار دیگر خون بر شمشیر پیروز شود، اما این بار بر شمشیر ویروس که قصد داشت همبستگی مردم را از بین برد.
1