کد خبر: 1908972
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۶:۴۳
گروه بين‌الملل: انجمن اسلامی مونته نگرو تنها مركز اسلامی رسمی در اين كشور است كه نظارت بر مساجد و برنامه‌های دينی تبليغاتی را سرلوحه فعاليت‌های خود قرار داده است.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه منطقه بالكان به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی alukah، مقر اصلی انجمن اسلامی مونته‌نگرو در شهر «پودگوريسا» ( Podgorica) واقع شده است و از سال 1944 ميلادی با قانون و لايحه‌ای مشخص در اين منطقه فعاليت خود را آغاز كرد.
اين انجمن با 13 دفتر در شهرهای مختلف مونته‌نگرو رسيدگی به وضعيت مسلمانان اين بخش از بالكان را بر عهده دارد، انتخاب رئيس انجمن اسلامی مونته‌نگرو بر عهده مجلس اعلای اين انجمن است.
با وجود فعاليت انجمن اسلامی مونته نگرو به صورت رسمی، اين نهاد از حمايت مالی دولت اين كشور بهره‌مند نمی‌شود و تنها كمك‌های مالی مسلمانان، هزينه فعاليت‌های اين انجمن را تأمين می‌كند و پيشرفت برنامه‌ها و فعاليت‌ها اين مركز اسلامی را به دنبال داشته است.
مسلمانان با پرداختن زكات فطريه، زكات سالانه و ديگر كمك‌های مالی خود اين مركز اسلامی فعال در مونته نگرو را ياری می‌كنند و اقليت‌های مسلمان خارج از اين كشور نيز از اعطای كمك‌های خود به اين انجمن دريغ نكرده و وظيفه خود در اين زمينه را به جا می‌آورند.
براساس اين گزارش، انجمن اسلامی مونته نگرو همچنين با اعزام امامان مساجد توانمند برای نشر فرهنگ اسلامی صحيح ميان مسلمانان تلاش می‌كند.
اين انجمن فعاليت‌های ارزنده‌ای برای عمل به وظيفه خود انجام می‌دهد و ساخت مساجد، مدارس، مراكز اسلامی و پرورش مبلغان و امامان مساجد را نيز در اولويت برنامه‌های اجرايی خود قرار داده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: