صادرات بین‌المللی «عملیّات انهدام 2: نبرد خرّمشهر» آغاز شد
کد خبر: 3654416
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸

صادرات بین‌المللی «عملیّات انهدام 2: نبرد خرّمشهر» آغاز شد

گروه فناوری اطلاعات: صادرات نسخه‌ی عربی بازی سه‌بعدی «عملیّات انهدام 2: نبرد خرّمشهر» توسط شرکت رسانه‌گستر بنیسی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، نسخه‌ عربی بازی رایانه‌ای سه‌بعدی «عملیّات انهدام 2: نبرد خرّمشهر» با نام «عملیّات‌ التّدمیر 2: معرکة خرّمشهر» به سفارش کشور لبنان تولید و برای توزیع در لبنان و دیگر کشورهای عربی به این کشور صادر شد.

بازی ارزشی «عملیّات انهدام 2: نبرد خرّمشهر» که یکی از محصولات فاخر شرکت دانش‌بنیان رسانه‌گستر بِنیسی به شمار می‌رود، چندی پیش مورد استقبال کشور لبنان قرار گرفت و با رایزنی‌هایی که بین مسئولین این کشور و شرکت رسانه‌گستر بِنیسی انجام شد، مقرر شد تا ضمن ترجمه‌ این بازی به زبان عربی، امکان صادرات این بازی به کشور لبنان مهیا شود.

هر چند تاکنون امکان دانلود بازی‌های ایرانی مختلف در خارج از کشور وجود داشته است و در مواردی نیز صورت گرفته است؛ اما بازی «عملیّات التّدمیر 2: معرکة خرّمشهر» نخستین بازی رایانه‌ای ایرانی است که توانسته است به صورت رسمی و به صورت کاملاً فیزیکی و بسته‌بندی‌شده به کشورهای دیگر صادرات شود و این علاوه بر نمایش پیدایش راهی نو برای بازی‌های ایرانی و به ویژه بازی‌های ارزشی، نشان‌دهندۀ جذّابیّت‌های متعدّد بازی یادشده است.

متون نسخه‌ی عربی این بازی در کشور لبنان ترجمه شده و صداگذاری (دوبله) آن به زبان عربی نیز توسّط صداپیشگان مطرح کشور لبنان و در شهر بیروت انجام شده است و آماده‌سازی نهایی، تکثیر و بسته‌بندی این محصول را شرکت رسانه‌گستر بِنیسی انجام داده است.

بازی‌های رایانه‌ای سه‌بعدی «عملیّات انهدام»، تنها مجموعه‌ بازی رایانه‌ای تولیدشده با موضوع دفاع مقدس است که جذابیت‌های داستانی، دیداری و شنیداری فراوانی دارد و هر روزه بر استقبال مردمی آن در داخل و خارج کشور افزوده می‌شود.

در نسخه‌ی اول این بازی با نام «عملیات انهدام 1: نبرد فاو»، کمیل،‌ رزمنده‌ی دلاوری است که مأموریت دارد پس از شناسایی استعداد دشمن در منطقه‌ اروند، در شب حمله از رودخانه وحشی اروند بگذرد و خود را به ساحل عراق برساند.

نسخه‌ دوم این بازی موسوم به «عملیّات انهدام 2: نبرد خرّمشهر» که در سال 1392 به بازار عرضه شد، تصویر نشان‌دهنده آغاز درگیری تنگاتنگ و نفس‌گیری بین رزمندگان ایرانی و نیروهای ارتش صدام برای باز‌پس‌گیری شهر راهبردی خرمشهر است که هر لحظه بر میزان این درگیری‌ها افزوده می‌شود، ابوالفضل نیز به عنوان یکی از رزمنده‌های یک گردان تازه‌نفس، از رودخانه‌ی بزرگ کارون عبور کرده و وارد نخلستانی وحشی می‌شود.

این شرکت هم‌اکنون در مراحل پایانی تولید نسخه‌ سوم این مجموعه با نام «عملیات انهدام 3: نفس‌گیرترین نبرد» است که پیش‌بینی می‌شود به زودی اخبار جدیدی از آن منتشر خواهد شد.
captcha