کد خبر: 3658083
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴
اخبار بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات/ 71
گروه بین‌الملل: ولادیمیر ساژین، کارشناس رسانه و تحلیلگر سیاسی روس در نشست «نقش رسانه‌ها در سیاست کشورها» در نمایشگاه مطبوعات گفت: آگاهی روس‌ها از مردم و فرهنگ ایران تحت تأثیر رسانه‌های غربی است.
آگاهی روس‌ها از ایران تحت تأثیر رسانه‌های غربی استبه گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، ولادیمیر ساژین، کارشناس رسانه و تحلیلگر سیاسی از روزنامه «نزاویسیمایا گازتا»ی روسیه امشب(هفتم آبان‌ماه) در نشست «نقش رسانه‌ها در سیاست کشورها» در پاویون رسانه‌های خارجی بیست‌و‌سومین نمایشگاه مطبوعات اظهار کرد: رسانه‌ها نقش مهمی در گسترش و تقویت روابط ایران و روسیه دارد و باید در این زمینه تلاش خود را به کار بگیرند.

وی افزود: اطلاعات روس‌ها از ایران کافی نیست و همین طور اخبار و اطلاعات از ایران در روسیه ناچیز است و در روسیه خیلی کم ایران را می‌شناسند.
 
ولادیمیر ساژین تصریح کرد: به جز سیاستمداران و خبرنگاران و کسانی که در رابطه با ایران کار می‌کنند، دیگر شهروندان روسی اطلاع اندکی از ایران دارند و حتی گاهی ایران را با عراق اشتباه می‌گیرند.

ساژین ادامه داد: اطلاعات غلطی از ایران در بین روس‌ها رواج یافته و آن‌ها فکر می‌کنند در ایران پیشرفت علمی یا صنعتی وجود ندارد و رسانه‌های خارجی به ویژه غربی عامل نشر چنین اطلاعاتی هستند.

این کارشناس رسانه تأکید کرد: در سال‌های اخیر تنها اطلاعاتی مانند مسائل هسته‌ای و موشکی ایران و برجام در بین شهروندان روس رواج یافته و تمام تمرکز رسانه‌های روسی در ماه‌های اخیر بر جنگ سرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با ایران در رابطه با برجام و نقض آن بوده است/.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: